No 17. līdz 21. maijam Rīgā gaidāms jau piektais eksperimentālā kino festivāls “Process”, kas veltīts analogā kustīgā attēla praksēm. Par festivāla mājvietu arī šogad kļūs Vagonu zāle. Jubilejas gadā festivāls konceptuāli pievērsīsies “trokšņa spektra” tēmai, ienirstot visdažādākajās šī fenomena izpausmēs un ļaujoties kino formu un skatīšanās pieredžu daudzveidībai. Troksnis, kas spēj gan pārtraukt, gan savienot.

Šajā reizē, sadarbībā ar sešu Eiropas kino laboratoriju kopprojektu SPECTRAL, festivālā īpaša uzmanība tiks pievērsta paplašinātā kino praksēm, aicinot pieredzēt kino ārpus tā pierastā ietvara.

Divos festivāla vakaros ar plaša spektra audiovizuālām performancēm uzstāsies Elēna Pardo (Elena Pardo, Meksika) kopā ar Platonu Buravicki, Enrike del Kastiljo (Enrique del Castillo, Spānija), BR Laser (Bernhards Razingers (Bernhard Rasinger, Austrija), Jans Kulka (Jan Kulka, Čehija), Migels Anhels Puertass (Miguel Ángel Puertas, Spānija), Aurēlija Persevo un Pjērs Pjērs Pjērs (Aurélie Percevault, Pierre Pierre Pierre, Francija). Abos vakaros ar performancēm piedalīsies  arī paplašinātā kino klasiķi Gajs Šervins (Guy Sherwin) un Linna Lū (Lynn Loo) no Lielbritānijas, kuru darbu retrospekcija būs skatāma atsevišķā programmā. Īsi pirms festivāla viņi vadīs arī optiskajiem skaņu celiņiem veltītu radošo darbnīcu, kuras rezultāti tiks demonstrēti performancē festivāla atklāšanas vakarā.