Pēdējais rudens, kad septembra sākšanos iezīmē Laikmetīgās mākslas festivāls “Survival Kit”, šogad tā atklāšanu iezīmēs spilgta mākslas notikumu programma Rīgas Cirka ēkā. No 6.- 9. septembrim Survival Kit 10 atklāšanās programmā varēs vērot performances, lekcijas, sarunas ar māksliniekiem, filmu seansus, dīdžeju setus, diskotēku un ekskursijas. Sarunā par festivāla desmitgadi, āpuszemju tematiem un festivāla aktualitātēm varēs dzirdēt sarunā ar vienu no festivāla kuratorēm - Ingu Lāci.

Festivāla centrālā tematiskā līnija šogad pievēršas jēdziena outland (ārpuszeme, svešzeme) apzināšanai, apšaubot tradicionālo ģeopolitisko un kultūrtelpas dalījumu centrā un perifērijā. Caur ārpuszemes tēmu festivāls arī pievērsīsies Latvijā un pasaulē būtiskajam globālās migrācijas jautājumam, kas ir aktualizējis virkni citu problēmu: rasisms, augošs labējais nacionālisms un neiecietība pret citādo. Festivāla ietvaros gan Latvijas, gan ārvalstu mākslinieki tiks aicināti radīt jaunus šai tēmai veltītus darbus.

Šogad Survival kit desmitais pastāvēšanas gads norisināsies divās daļās: kopā ar partneri Gētes institūtu Rīgā šī gada septembrī Rīgas cirka ēkā, savukārt 2019. gada maijā plānot plaša festivāla noslēguma programma vēl neizludinātā vietā. Radio klausītājiem izsludinām arī īpašu konkursu, rakstiet uz kul@radionaba.lv savas versijas par vietām, kur nākamā gada pavasarī turpināsies šī festivāla svinības, kopā ar Survival Kit organizatoru komandu interesantākajām atbildēm un/vai precīzākajāma atbildēm sarūpēsim īpašas balvas.

"KŪL: Kultūras ūnijas laiks" ir eksperimentāls aktuālās mākslas un dzīves kultūras telpā skaidrojošs un ilustrējošs radio NABA raidījums. Raidījums tiek veidots ar mērķi aplūkot aktuālos kultūras un laikmetīgās mākslas notikumus. Raidījumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Raidījumu vada: Anete Enikova.