Šī vakara raidījumu sāksim ar sarunu par klusumu un neko. Radio NABA studijā viesojas, trīs horeogrāfi Līga Ūbele, Marģers Vanags un Kitija Geidāne, kuru jaunākais darbs – iestudējums “Kustību lekcija – Bez nosaukuma” savu pirmizrādi piedzīvo tieši šovakar. 

7. un 8. septembrī RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O 6, būs skatāms horeogrāfes Līgas Ūbeles veidotais jaundarbs, kustību lekcija “Bez nosaukuma”. Kustību lekcija “Bez nosaukuma” būs augstvērtīgs un intīms kustības jauniestudējums, kurš izceļ skatuves mākslu kā mirklīgu un indivīda pieredzē balstītu mākslas formu un pievērš sabiedrības uzmanību klusuma nozīmei laikmetā, kas ir pilns ar audiālu, vizuālu un informatīvu troksni. Kustību lekcijas veidotāji akcentē formas un satura tīrību, izmantojot vienkāršus, saprotamus un tieši tāpēc spēcīgus mākslinieciskās izteiksmes līdzekļus. Šis darbs būs meditatīvs ceļojums laikā un telpā, kur skatītājs, sekojot izrādes veidotāju radītajai struktūrai, sasniedz iekšēju klusumu, lai patiesi piedzīvotu mirkli, kurā atrodas. Izrāde ir jaundarbs, kurā vienlīdz mijiedarbojas trīs galvenie izteiksmes līdzekļi - kustība, telpa un skaņa.

Sākotnējais impulss šī darba veidošanai bija horeogrāfes Līgas Ūbeles novērojums, cik maz viņa ir klātesoša savā ikdienā, jo to pārāk bieži nomāc troksnis - mūzika austiņās, televīzija fonā vai domas galvā, kas vērstas uz pagātni un nākotni - ne to, kas notiek tagad. Līga vēlējās radīt laikmetīgās dejas izrādi par klusumu, taču skatītājiem piedāvās ko citu – kustību lekciju “Bez nosaukuma”.

KŪL| Kultūras ūnijas laiks ir eksperimentāls aktuālās mākslas un dzīves kultūras telpā skaidrojošs, ilustrējošs un dokumentējošs Radio NABA raidījums. Raidījums tiek veidots ar mērķi aplūkot un fiksēt aktuālos kultūras un laikmetīgās mākslas notikumus. Tā ir iknedēļas tikšanās vieta kultūras dzīves veidotājiem, māksliniekiem, režisoriem, studentiem, pētniekiem, lai runātu, kā rodas dažādās kultūras izpausmes formas. Raidījums Radio NABA programmā ir dzirdams trešdienās plkst. 19:00, raidījumu vada un producē Anete Enikova. Raidījuma aktualitātēm var sekot līdzi facebook.com/nabakul un instagram.com/naba.kul. Raidījuma ieraksti pieejami arī Spotify, iTunes un LSM arhīvā.

Raidījums tapis ar “Valsts Kultūrkapitāla fonda” atbalstu.