Teātra režisora un aktiera Mārča Lāča debijas pilnmetrāžas spēlfilma "Revolūcija", savu pirmizrādi piedzīvos 25. februārī kinofestivālā Lielais Kristaps. Raidījumā varēs klausīties interviju ar Mārci Lāci.

Filma ir spilgts vēstījums par krīzi teātra tumšo aizkulišu pasaulē. Sirreālā komēdija, kuras centrā ir pilsētas Mazā teātra vadošais tandēms, Ivars (Ivars Krasts) un Armands (Armands Berģis), kas jauna un ambicioza režisora vadībā strādā pie sezonas pēdējā jauniestudējuma par Franču revolūciju. Nedēļu pirms pirmizrādes publikas un kritiķu mīlulis Armands saņem vilinošu piedāvājumu turpināt karjeru Lielajā teātrī. Sava labākā drauga un kolēģa nodots, Ivars pakāpeniski zaudē saiti ar realitāti, bet viņa lēmumi tuvina teātri neizbēgamai katastrofai.

Filmas "Revolūcija" režisors un scenārija autors ir Mārcis Lācis, operators un montāžas režisors Mārcis Ābele, producents Raitis Ābele, komponists Toms Auniņš, galvenais mākslinieks Aivars Žukovskis, skaņu režisors Jānis Zaneribs, izpildproducente Sintija Brakša, kostīmu māksliniece Elīna Pērkone, grims Zane Žilinska.

Savukārt raidījuma otrajā daļā saruna ar Mārtiņu Ķiberu par jaunnedēļ Latvijā gaidāmo franču maģijas mākslinieku izrādi, ko uz Latviju ved Rīgas cirks.

Rīgas cirks uz Latviju ved jaunās maģijas izrādi “A vue” (”Viss redzams”). Šo Francijas cirka apvienības “32 Novembre” iestudējumu varēs redzēt 2. un 3. martā plkst. 20.00 Mihaila Čehova Rīgas krievu teātrī. Šī ir pirmā reize, kad Latvijā viesosies jaunās maģijas mākslinieki no šī žanra dzimtenes – Francijas.

“32 Novembre” ir cirka apvienība, kas nodarbojas ar jauno maģiju – šobrīd aktuālu iluzionisma virzienu, kas savieno klasiskos maģijas kodus ar mūsdienu tehnoloģiju sniegtajām ilūziju iespējām. “A vue” jeb “Viss redzams” vēsta par lietu mijiedarbību, par attiecībām ar savām ēnām un par brīnumiem, kas notiek acu priekšā.

Izrādē izmantotas atsauces uz leģendāriem trikiem – izkļūšanu no gūsta, levitāciju, izgaišanu, pārvietošanos laikā un telpā, objektu attālinātu manipulāciju. Tas viss savienojumā ar oriģinālu, nedaudz robustu estētiku veido lielisku izrādi, kas pārsteidz skatītājus un lauž gadsimtiem ilgus stereotipus par maģijas žanru.

Jaunās maģijas (franču val.: magie nouvelle) žanrs radies Francijā 2000. gadu sākumā. Šim žanram raksturīga starpdisciplinaritāte, saiknes veidošana starp maģiju un citām cirka un skatuves mākslu disciplīnām, kā arī atsacīšanās no burvju mākslinieka kā centrālā izrādes tēla. Iluzionistu apvienība “32 Novembre” ir vieni no žanra attīstītājiem, kas šādā sastāvā darbojas jau kopš 2014. gada.