3. un 4. decembrī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā notiks apvienības IevaKrish telpiskās skaņas un kustības performance “Labra nams”. Mākslas darbs veidots pastiprināti strādājot ar skaņas materiālu, tā padarot to piemērotu cilvēkiem ar neredzību un vājredzību. Šovakar raidījumā viesosies horeogrāfi Ieva Gaurilčikaitė-Sants un Krišjānis Sants.

“Labra nams” ir stāsts par bezgalīgu ceļu skaņas un vārdu labirintā. Tā ir telpiska skaņas horeogrāfija, kuru ar nodomu radīt klātienes mākslas darba pieredzi ārpus vizuālās uztveres veidojuši mākslinieku apvienība IevaKrish sadarbībā ar komponistu Jēkabu Nīmani.

Tās pamatā ir ap un starp apmeklētājiem veidota horeogrāfija un tai sekojoša skaņa - Jēkaba Nīmaņa radītas īsas muzikālas vienības, kuru atskaņošanas gaitu, vietu un secību nosaka mākslinieku veidotais, vizuāli neredzamais dejas raksts. Skaņdarba izpildītāji ir četri dejotāji, kuri pārnēsā un vada skaņdarbam speciāli veidotus elektroniskus mūzikas instrumentus. Katram apmeklētājam darba sākumā tiks aizsietas acīs un katru pavadīs līdz nejauši izvēlētai sēdvietai telpā, kas ļaus ikvienam piedzīvot sev unikālu skaņas ainavu. Horeogrāfiskais saturs veidots, par pamatu ņemot ornamentālu rakstu zīmi - astoņstūra zvaigzni. Ap katru apmeklētāju ir astoņi iedomāti koridori kustībai ar neierobežotu skaitu variantu horeogrāfisku skaņas trajektoriju rakstiem.

Performanci izpilda darba autori - Ieva Gaurilčikaitė-Sants, Krišjānis Sants, kā arī dejotāj Marģers Vanags un Emīlija Berga, skaņu operators ir Jurģis Lūsis. Izrādē atskaņoto tekstu autore ir Marija Luīze Meļķe. Darba tapšanas gaitā pieredzes dramaturģiju izprast un izvērtēt līdzēja Katrīna Rudzīte. Programmatūras un pārnēsājamās aparatūras atbalstu nodrošina Pāvils Jurjāns. “Labra nama” viesizrādes vada Anna Ulberte, grafiskais dizains - Aleksejs Beļeckis. Producē biedrība “Tuvumi”, Ģertrūde Upeniece un Krišjānis Sants.