Laikmetīgās mākslas izstāžu zālē TUR_telpa, 19. janvārī tiks atklāta mākslinieces un fotogrāfes Ingas Erdmanes izstāde "Neredzamās Pilsētas", kas ir TUR_telpas ziemas izstāžu programmas "No aukstuma gaismā" pirmā no trim gaidāmajām izstādēm. Inga Erdmane izstādē prezentēs savus jaundarbus, kurus iedvesmojusi Tallinas ielas kvartāla izbalējusī vēsture. Māksliniece izstādei radījusi jaunus darbus, kas veltīti Tallinas ielas kvartālam, tā vēsturei un tam, kā laika gaitā atmiņas izplenējušas par to, kā bijis agrāk. Raidījumā klausies sarunu ar mākslinieci Ingu Erdmani un izstāžu zāles TUR_telpa pārstāvi Uldi Trapencieri.

Mākslinieces interese par sistēmām un struktūrām bieži ir vērsta uz to robežām, kas paredz indivīdu iekļūšanu teritorijās, kas ir atstātas novārtā un to atmiņas pamestas zudībai. Darbam "Neredzamās pilsētas" Erdmane pētīja arhīvus, intervēja aculieciniekus, kuri pieredzējuši Tallinas ielas kvartālu kā Rīgas sanitārā transporta autobāzi ar depo un garāžām, kā arī apkopoja fotogrāfijas no privātām un publiskām kolekcijām. Jo dziļākā vēsturē viņa devās, jo grūtāk bija iegūt skaidru priekšstatu par to, kā te ir bijis agrāk. Erdmanes interese par fotogrāfijas materialitāti viņu bieži mudina praktizēt dažādas tehnikas, šajā gadījumā pētniecības procesā atrastās fotogrāfijas ir deformētas un pakļautas ķīmiskām reakcijām. Kopā ar lielformāta fotogrāfijām viņa mēģina izstāstīt apslēpto stāstu, kas nav līdz galam noskaidrots. To joprojām ir apracis laiks un skatītājs tiek aicināts apcerēt kāds tas varēja būt, pirms kļuva par daļu no neredzamās pilsētas, ko apvij pagātne. Erdmanes izstāde būs skatāma TUR_telpas pilnveidotajā zālē.

KŪL| Kultūras ūnijas laiks ir eksperimentāls aktuālās mākslas un dzīves kultūras telpā skaidrojošs, ilustrējošs un dokumentējošs Radio NABA raidījums. Raidījums tiek veidots ar mērķi aplūkot un fiksēt aktuālos kultūras un laikmetīgās mākslas notikumus. Tā ir iknedēļas tikšanās vieta kultūras dzīves veidotājiem, māksliniekiem, režisoriem, studentiem, pētniekiem, lai runātu, kā rodas dažādās kultūras izpausmes formas. Raidījums Radio NABA programmā ir dzirdams trešdienās plkst. 19:00, raidījumu vada un producē Anete Enikova. Raidījuma aktualitātēm var sekot līdzi facebook.com/nabakul un instagram.com/naba.kul. Raidījuma ieraksti pieejami arī Spotify, iTunes un LSM arhīvā.

Raidījums tapis ar “Valsts Kultūrkapitāla fonda” atbalstu.