Jau no 12. līdz 14. jūlijam notiks Starptautiskais mūzikas un mākslas festivāls “LABA DABA, kurā šogad Skatuves un starpžanru mākslas programmā dzeja, poētisms un eksperimenti mijiedarbosies ar ierastām un mazāk ierastām skatuves mākslas formām. Šogad programma tiek realizēta sadarbojoties ar Willa Teātri, teātra studiju “Kāpnes”, laikmetīgās dejas dejotāju apvienību “LDM5” un neatkarīgiem māksliniekiem. Skatuves mākslas programma tiek veidota domājot par visa vecuma festivāla apmeklētājiem.

Laikmetīgās dejas horeogrāfu apvienība "LDM5" festivālā piedāvās dejas izrādi, kas ir balstīta H.K. Andersena pasakas motīvos. Izrāde izceļ cilvēciskās vērtības, līdzjūtību un tieksmi pēc gaismas un siltuma. Ar šo izrādi horeogrāfes vēlas veikt ieguldījumu radošas un atbildīgas sabiedrības veidošanā, kurā ir savstarpēja cieņa, kā arī veicināt plašāku skatījumu uz pasaulē notiekošo. Radošā konanda aicina raudzīties uz pasauli visaptveršāk, radot iekļajošu un atbalstošu vidi ikvienam. Gluži kā pasakas vēstījums tā arī izrādes vēstījums ietver sevī atbildību un piederības veicināšanu jauniešu vidū. Radošās komandas mērķis ir mudināt skatītājus atpazīt izrādē piedzīvotās situācijas arī dzīvē, lai nepaliktu vienaldzīgi pret līdzcilvēkiem.  

Horoegrāfija: Arina Buboviča, Alīna Mihailova, izpildījums: Sabīne Neilande, Līga Ūbele, Laura Gorodko

Raidījumā viesosies viena no izrādes idejas autorēm, horeogrāfe Arina Buboviča.

Mūzikas un mākslas festivāla “LABA DABA” Skatuves un starpžanru mākslas programmu finansiāli atbalsta VKKF mērķprogramma “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” un Vidzemes plānošanas reģions.


“LABA DABA” jau trīspadsmito reizi norisināsies LU atpūtas kompleksā “Ratnieki” Līgatnes pagastā, šoreiz – no 12. līdz 14. jūlijam. Biļetes uz festivālu pieejamas labadaba.lv.