Šonedēļ Rīgā viesojas pasauli apceļojušajā cirka mākslinieku apvienība “LPM” ar izrādi “The Piti Peta Hofen Show”, kurā satiekas teātris, improvizācija, kā arī spēja neticami pārvaldīt objektus un likt priekšmetiem mainīties līdzi izrādes tēlu iegribām. Izrāde aizved absurdā pasaulē, kur valda pretrunīga loģika, zināma deva muļķīguma un kur ļaudis runā žonglēšanas, akrobātikas un klaunādes mēlē. Uz skatuves būs mazliet dzejas, mazliet haosa un dauzīšanās. Radio NABA studijā viesosies Odrija Fišere (Rīgas cirks programmas kuratore) un mākslinieki Lukas Kastelo Branco (Lucas Castelo Branco, Francija) un Johanness Bauhofers (Johannes Bauhofer, Vācija).

Cirka mākslinieku grupa “LPM” dibināta 2013. gadā Francijā, apvienojoties četriem puišiem, kuri kopīgi studējuši Tulūzas cirka mākslas skolā “Centre des Arts du Cirque de Toulouse – Le Lido”. Iestudējums “Piti Peta Hofen Show” tapis 2017. gadā, un savas pastāvēšanas laikā nebēdnīgā izrāde rādīta dažādās pasaules valstīs – Brazīlijā, Francijā, Itālijā, Polijā, Vācijā, Nīderlandē, Šveicē, Portugālē, Spānijā, Izraēlā, Argentīnā, Lietuvā un citur. Tā guvusi panākumus arī dažādos cirka mākslas festivālos. Izrādē piedalās trīs mākslinieki: Luka Kastelo Branco (Lucas Castelo Branco, Francija), Andres Toress Diazs (Andres Torres Diaz, Spānija) un Johanness Bauhofers (Johannes Bauhofer, Vācija).

Rīgas cirka rīkotā viesizrāde notiek Dailes teātra Mazajā zālē. Paredzams, ka šī gada siltajā sezonā notiks arī Rīgas cirka arēnā skatāmas viesizrādes. Savukārt 2020. gada rudenī Rīgas cirkā tiks uzsākti rekonstrukcijas darbi ar mērķi nodrošināt cirka ēkas siltumizolāciju un energoefektivitāti. Arī būvniecības laikā Rīgas cirks gan piedāvās pašu producētas un līdzproducētas izrādes, gan uz Rīgu vedīs viesizrādes no citām valstīm. Izrādes būs skatāmas dažādās kultūrtelpās Rīgā un citur Latvijā.

"KŪL: Kultūras ūnijas laiks" ir eksperimentāls aktuālās mākslas un dzīves kultūras telpā skaidrojošs un ilustrējošs radio NABA raidījums. Raidījums tiek veidots ar mērķi aplūkot aktuālos kultūras un laikmetīgās mākslas notikumus. Raidījumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Raidījumu vada: Māra Uzuliņa, producente - Anete Enikova.