Latvijas Dēkaiņu 52.epizodē sarunāsimies ar ārstu traumatologu-ortopēdu, Latvijas Olimpiskās vienības konsultantu Jāni Viļumu.

Viens no Jāņa mērķiem ir sasniegt visu kontinentu augstākos vulkānus, tādēļ nepārsteidz, ka viena no viņa lielākajām dēkām ir saistīta tieši ar to. Dēkainis dalīsies ar savu stāstu par došanos uz Argentīnu, lai šaurā draugu lokā mestu izaicinājumu vairākiem Dienvidamerikas vulkāniem, ieskaitot pasaulē augstāko - Ojos del Salado (6900m), kas atrodas uz Argentīnas-Čīles robežas.

Jānis atzīst, ka pirms ceļojuma ir gatavojies un iesaka to darīt arī citiem - pats dēkainis 2-3x nedēļā devies uz Siguldu, lai savāktu nepieciešamos augstuma metrus un trenētu kājas, izmēģinājis arī dzelkšņus un citu ekipējumu, kas varētu būt noderīgs ceļojuma laikā.

Dēkainis neslēpj, ka vētras dēļ un 30m/s spēcīgām vēja brāzmām, vulkāna virsotni sasniegt neizdevās, taču piedzīvojumi neizpalika arī bez tā - vienam no Jāņa draugiem bija sākusies augstuma slimība, savukārt pašam pamatīgi sācis sāpēt zobs, ko no draugiem sākotnēji slēpis. Klausies dēkaiņa Jāņa stāstu par Argentīnu un Čīli, uzzini, ko viņš iesaka iekļaut katra ceļotāja aptieciņā un noskaidro, kādēļ atklimatizācija ir viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem kāpšanai kalnos!

Ja Tev patīk tas, ko mēs darām, atbalsti šī satura veidošanu un uzsauc mums krūzīti kafijas šeit - buymeacoffee.com/latvijasdekaini.