Vai zināji, ka tālākā apdzīvotā vieta, kur var nokļūt no Latvijas, ir Pita sala Jaunzēlandē? Latvijas Dēkaiņu 67.epizodes viesis Dainis Pudelis ir viens no tiem, kas to zina vislabāk, jo tieši viņš kopā ar diviem draugiem - Lauru un Ivaru - devās gandrīz 2 gadu ilgā piedzīvojumā, lai tur nokļūtu!

Kā saka pats Dainis, viņš ir drausmīgi nopietns jurists, kuru īsi pēc maģistra studiju beigām pārņēmusi sajūta, ka viņa ikdiena viņu kaitina. Tādēļ kādā vēlā ziemas vakarā dzimusi ideja doties tālā un iespaidīgā ceļojumā, piemēram, uz Austrāliju. Taču tikai pēc domubiedru atrašanas, izkristalizējies mērķis doties uz vistālāko punktu, kur iespējams doties no Latvijas - Pita salu Jaunzēlandē, kas atrodas apmēram 18 000 km attālumā no Rīgas.

Apmēram 20 000 km jaunieši veica ar velosipēdiem, savukārt atlikušos apmēram tik pat daudz kilometrus īstenoja ar vilcieniem, autostopiem, kuģiem un pāris lidojumiem. Maršrutu un to, cik ilgi paliks kādā no valstīm, viņi bija iezīmējuši vien aptuveni un pielāgoja to aktuālajai situācijai. Iespaidīgais ceļojums ilga apmēram 2 gadus - šajā laikā dēkaiņi ne tikai ceļoja, bet arī nobāzējās kādā no valstīm, piemēram, 4 mēnešus piestājot Gruzijā, jo Krimā tika nozagti divi no trim jauniešu velosipēdiem.

Tagad Dainis smejas, ka dažbrīd šķiet neticami, ka viņš ir bijis tas, kurš īstenojis šo teju 2 gadus ilgo dēku, un ir priecīgs, ka tieši viņi bija tie, kas uz Pita salas uzstādīja izgrebtu koka norādi uz Latviju - "Latvijas Valsts meži" izgatavoja zīmi, Ārlietu ministrija ar diplomātiskā pasta starpniecību nogādāja šo zīmi uz Jaunzēlandi un jaunieši to ar vietējo atļauju un nelielu viņu palīdzību ieraka zemē.

Klausies mūsu jaunāko epizodi ar Daini un uzzini, kā no jurista kļūt par pilna laika ceļotāju vienā vakarā!
Ja Tev patīk mūsu radītais saturs, priecāsimies, ja uzsauksi mums kādu krūzīti kafijas šeit - buymeacoffee.com/latvijasdekaini.

Lasi par Daiņa, Lauras un Ivara piedzīvojumiem šeit.

Lapa, kurā iespējams atrast informāciju par Zīda ceļā iekļautajām valstīm un to vīzu režīmu.