Latvijas dēkaiņu 76.epizodes viešņa ir Inese Pučeka, kura ir ir podkāsta "Retinātā gaisā" autore un veidotāja, kāpšanas sporta un alpīnisma entuziaste, kā arī tā meitene, kura ceļas vienalga cikos un dodas piedzīvojumos.

Inese izdomāja veidot podkāstu ar latviešu klinšu kāpējiem un alpīnismiem, lai saglabātu latviešu leģendu pieredzes. Jo, kā izrādās, nereti klinšu kāpēji izvēlas nedalīties ar saviem stāstiem, domājot, ka citi klinšu kāpēji jau paši ir nez ko piedzīvojuši un viņiem tas nebūs interesanti, taču ne-klinšu kāpēji nesapratīs.

Dēkaine ir iecienījusi teju ik vasaru pavadīt kādu kalnu virsotnēs, kā arī bijusi skaistos klinšu kāpšanas braucienos. Taču, tā kā šie piedzīvojumi bija citu iniciēti vai organizēti, Inese izvēlas dalīties par savu solo projektu, iešanu slavenajā Karaļa (Kungsleden) takā Zviedrijas ziemeļos.

Pirmo reizi dēkaine devās ceļā 2018.gadā. Inese taku veic pa posmiem, katru reizi noejot ap 100km nedēļas garumā un izvēloties kādu izaicinājumu. Ceļā no Latvijas viņa vienmēr dodas viena, taču praktiski vienmēr iepazīstas ar citiem dēkaiņiem, kuri kļūst par mazliet īpašākiem draugiem, jo ir kopā kas pārdzīvots.

Uzzini, kāpēc ir vērts doties takā vienai, kurā mēnesī vislabāk doties ceļā, kādu našķi noteikti ir vērts ņemt līdzi, kā arī kurā posmā ir vērts apdomāties - airēties pāri ezeram ar laivu pašam, vai tomēr nē.

Ineses Instagram mājas
Ineses vadītais podkāsts "Retinātā gaisā"
Informācija par Karaļa taku Zviedrijā