Latvijas Dēkaiņu 85.epizodes viesis ir Dainis Ozols - ģeologs, dabas aizsardzības sistēmas darbinieks un Latvijas smilšakmens un dolomītu atsegumu pētnieks. Daiņa piedzīvojuma stāsts skaidri parāda, ka dēkas latviešiem bijušas asinīs arī tad, kad internets un mobilie telefoni bija pieejami vien retajam.

Dainis dalīsies ar stāstu, kas īstenots 1994.gada februārī - par 140km garu slēpojienu no Rojas līdz Roņu salai un no Roņu salas līdz Vidzemes piekrastei, finišējot netālu no Vitrupes ietekas Rīgas jūras līcī.

Paļaujoties uz "Panorāmas" laika ziņu diktores Agitas Bedikeres sacīto, ka Rīgas jūras līcis ir aizsalis, Dainim nebija divu domu - slēpojienu atlikt nedrīkst! Paņemot līdzi domu biedru Ivaru Drulli (kam tolaik bija vien 19!) no Jauno ģeogrāfu pulciņa un sarūpējot daļēji precīzas Latvijas kartes, abi devās ceļā. Starp citu - pašu šūtā piedzīvojumu apģērbā un ar bērnu ragaviņām, kas paredzētas mantām.

Izaicinājumi netrūka - gan kuģu ceļi, kas jāšķērso un neprecīzas kartes, gan aukstums un nakšņošana uz atklāta ledus, putenis, teju vispār neeksistējoši sakari, glābšanas dienestu un helikopteru iesaiste. Pat raksts avīzē par vējā izmestu naudu, īstenojot divu piedzīvojumu meklētāju glābšanu! Klausies un uzzini, kā Dainim izdevās pārslēpot pāri visam Rīgas jūras līcim!

Ja Tev patīk mūsu radītais saturs, priecāsimies, ja atbalstīsi mūs ar krūzīti kafijas šeit - buymeacoffee.com/latvijasdekaini.