Latvijas dēkaiņu 98.epizodes viešņa ir Sandra Juzāne, kura darbojas piedzīvojumu aģentūrā "Rover" kā pārgājienu vadītāja, turklāt sevi sauc par lepnu ģeogrāfi.

Tieši viņas mīlestība pret ģeogrāfiju bija viens no galvenajiem dzinuļiem kļūt par piedzīvojumu radītāju arī citiem. 6 gadu laikā, darbojoties "Rover", Sandra bijusi krietnā saujiņā valstu, tomēr viens no spilgtākajiem piedzīvojumiem, kas sagādājis nervu kutinošas pieredzes, bijis došanās uz vietu, kur uz 1 cilvēku ir 1.5 leduslāči.

Jā, jā, nepārklausījāties! Sandra devās uz Arktikas okeāna viduci, apciemojot Svalbāru. Tā ir viena no retajām vietām pasaulē, kur apmēram 4 kg smagais ierocis ir nozīmīga daļa no obligātā ekipējuma. Un, lai tādu šaujamieroci varētu ikdienā izmantot, Latvijā bijis pat jāiziet kursi šaušanā.

Rūpes un raizes sagādājuši ne tikai potenciālie leduslāču uzbrukumi un tas, kā un kur labāk gatavot nometni, bet arī netipiski siltais laiks un ligzdojošie putni, kuri neganti kakājuši uz galvas. Jāpiebilst, ka visam pa vidu rūpīgi jāplāno telšu izvietojums, lai ēdiens nekad nebūtu atrodams pārāk tuvu cilvēkam un ik dienas jānoiet 6-7 stundu gari pārgājieni pa apgrūtinošu apvidu. Nu, un, protams, jāuzmana, lai kādu līdzbraucēju nenotiesā leduslācis.

Skan vienkārši? Klausies mūsu sarunu ar Sandru par mežonīgo Arktiku un uzzini, kā veiksmīgi pamanīt leduslāčus, kāpēc ir vērtīgi no kabatām pirms gulētiešanas izņemt pat vienu aizķērušos riekstiņu un kāpēc ugunskuru iekurināt izdevās tikai vienu reizi, turklāt - no malkas, kas paņemta līdzi no Latvijas!

Ja Tev patīk mūsu radītais saturs, priecāsimies par atbalstu vienas, trīs vai desmit (vai jebkura cita skaita) kafijas krūzīšu apjomā šeit - buymeacoffee.com/latvijasdekaini.

Sandras instagram mājas.