Līdz 25. aprīlim turpinās pieteikšanās Jauno mūzikas grupu un izpldītāju konkursam “HADRONS’23”. Radio NABA sadarbībā ar LU Studentu padomi teju 20 gadus  aicina jaunos mūziķus spert pirmos nopietnos soļus vērienīgajā mūzikas pasaulē. Pieteikties konkursam var muzikālas apvienības un individuālie izpildītāji līdz 25. aprīlim mājas lapā Hadrons.lv.

Konkursam var pieteikties ikviena mūziķu grupa, individuālie izpildītāji vai projekti, kuros ir iesaistījies vismaz viens studējošo pārstāvis, un kas nav izdevuši pilna garuma, oficiālus albumus. No iesūtītajiem pieteikumiem un skaņu ierakstiem tiks atlasīti seši labākie, kuri piedalīsies fināla koncertā 23. maijā video un audio tiešraižu formā no Latvijas radio 1. studijas. Konkursa balvu fonds - apmaksāts ieraksta laiks studijā, iespēja uzstāties Mūzikas un mākslas festivālā "LABA DABA", Valmiermuižas etnomūzikas festivālā un LU jauno studentu svētkos "Aristotelis". Uzvarētājam tiek nodrošināts īpašs atbalsts Radio NABA ēterā un portālā LSM.lv, kā arī pasniegts lieliskais ceļojošais kauss.

Konkursa laikā jaunās grupas, izpildītājus un muzikālos projektus vērtēs mūzikas nozares profesionāļi – mūziķi, žurnālisti, producenti, Radio NABA un studentu pārstāvji. Lai pieteiktos konkursam, līdz 25. aprīlim jāiepazīstas ar konkursa nolikumu un jāaizpilda pieteikuma anketa - Hadrons.lv.

Konkurss notiek jau astoņpadsmito gadu un kopumā tajā piedalījušās vairāk nekā 500 grupas. Iepriekšējo gadu uzvarētājas – “Nikotīņi”, Keitija Bārbale, "Effekts", "Nostra", "The Creek", "MMMM",  "Chomsky Chess Club", "Nē", "DJ Krankenwagen", "Nepilngadīgā Anna", "Starmetis", "Das Sonntags Legion", "The Movies" (vēlāk "Tribes of the city"), "Ēnu kaleidoskops" – pēc tam izdevušas arī ierakstus un kļuvušas pazīstamas kā Latvijā, tā ārpus tās.

Konkursu organizē Latvijas Radio 6 – LU Radio NABA sadarbībā ar Latvijas Universitātes Studentu padomi, portālu LSM.lv, studiju "Ierakstu māja", Valmiermužas etnomūzikas festivālu un Mūzikas un māklas festivālu “LABA DABA”. 

Jautājumi un atbildes – naba@radionaba.lv.