Šī gada pēdājais "Vecāks par 60 minūtēm" raidījums uzņems ļoti īpašus viesus - režisorus Jāni Putniņu un Signi Birkovu. Abiem filmu veidotājiem aizvadītais bijis patiesi ražīgs gads. Pavasarī dienas gaismu ieraudzīja Jāņa Putniņa veidotā filma "Degošais", bet šajās dienās pirmizrādi piedzīvojis viņa kinoprojekts "To atceras tikai vilcieni". Otrās filmas līdzautore ir Signe Birkova, kuras režisētā eksperimentālā īsfilma "Pacelšanās" tika izrādīta šā gada Rīgas starptautiskajā kino festivālā.

Filmas "Degošais" centrā ir Rīgā dzimušais un uzaugušais matemātiķis Iļja Ripss. 1969. gadā, protestējot pret Padomju Savienības īstenoto Čehoslovākijas okupāciju, viņš mēģināja pašsadedzināties Rīgas centrā. Nu jau 40 gadus Iļja Ripss dzīvo Izraēlā un guvis atpazīstamību visā pasaulē, cenšoties ar matemātisku metožu palīdzību atšifrēt Svētajos Rakstos iekļautos vēstījumus. Savukārt filma "To atceras tikai vilcieni" veidota no Rīgas kinostudijas spēlfilmu fragmentiem, par tās vienojošo elementu izvēloties vilcienu, bet Signes Birkovas režisētā "Pacelšanās" stāsta par kāda kovboja gaitām pilsētvidē.

Abi režisori - un, kā runā, arī melomāni - "Vecāks par 60 minūtēm" tiešraidē pastāstīs par pašu režisētajiem darbiem un izaicinājumiem to tapšanā, eksperimentālo kino Latvijā un to, kas viņiem filmu veidošanā šķiet nozīmīgākais,