Šovakar, 29. septembrī, kad visā Latvijā notiek Zinātnieku nakts, Latvijas Radio 6 – LU Radio NABA ēterā no plkst. 19.00  būs klausāms Skaņu tilts, kas ļaus iepazīsties ar norisēm Latvijas Universitātes Zinātnieku nakts stacijās.

Jau divpadsmito reizi Latvijā notiks Zinātnieku nakts. Latvijas Universitātes (LU) zinātnieki un pētnieki arī šogad apmeklētājiem atvērs savas laboratorijas un auditorijas, pierādot, cik interesanta ir zinātnieka profesija un zinātne kopumā.

Šogad zinātnes un pētniecības pasākumu tēma ir inovācijas, savukārt LU par savu pasākumu galveno tematu izvēlējusies sajūtas. “Tās ir ne vien maņas - redze, dzirde, garša, oža un tauste -, bet sajūtas to visplašākajā izpratnē. LU zinātnieki, kā ierasts, apmeklētājiem ļaus ieskatīties savā pētnieciskajā darbībā, stāstīs par saviem izpētes objektiem un rādīs dažādus interesantus eksperimentus. Zinātnē katra diena ir atšķirīga un ik mirkli var notikt jauni atklājumi, jo  īpaši šobrīd zinātnē svarīga loma ir starpdisciplinaritātei. Mūsu mērķis ir to veicināt, atrast jaunus, inovatīvus produktus un risinājumus,” stāsta LU Zinātnes nodaļas projektu vadītāja Ligita Liepiņa.

Zinātnieku naktī LU interesentiem piedāvās apmklēt 24 sajūtu zinātnes stacijas. Apmeklētāji tajās varēs iesaistīties diskusijās, uzdot jautājumus zinātniekiem, piedalīties zinātniskos eksperimentos un uz brīdi izjust zinātnieka ikdienu.

Radio NABA ēterā būs dzirdamas telefonintervijas ar pētniekiem, zinātnisko institūciju pārstāvjiem un tiem, kas rosina zinātnisko dzīvi Latvijas Universitātē. Radio NABA ēterā no plkst. 19:00 – FM 95,8, DAB+ un naba.lv.