Radio NABA piedāvās audiovizuālu laikmetīgās mūzikas programmu “Videogrāfija XIV / Space Texture XIII” Lielajā ģildē.

Turpinot tradīcijas, LR6 - LU Radio NABA arī šogad Laikmetīgās mākslas foruma “Baltā nakts” laikā piedāvās audiovizuālā koncertprogrammu “Videogrāfija / Space Textures”. Šī vakara gaitā uz Lielās ģildes lielās skatuves būs iespējams dzirdēt ASV, Francijas, Lielbritānijas un Latvijas vizuālos, video un audio mākslinieku priekšnesumus.

Jau četrpadsmito gadu pēc kārtas, Radio NABA “Videogrāfijas” programmā turpina drosmīgi atspoguļot video mākslas un mūzikas mijiedarbības spēku. Pasākuma muzikālo, audiovizuālo daļu nodrošinās - Ričards Devains (ASV), “CUTS” (UK), Džonantans Fitosī (FR), Georgs Pelēcis un “Soundmeccano”,   Platon Buravickis, Leonards Lobrevs, Jelena Glazova un apvienība “Perry Borr” (LV).

Ričards Devains (Richard Devine, ASV) ir skaņu mākslinieks no Atlantas, pazīstams ar savām stiprajām un sarežģītajām skaņu apstrādēm, kurās apvieno glich efektus, vecmodīgo un mūsdienu elektronisko mūziku. Ričards Devains savā muzikālās darbības laikā izdevis 8 albumus, no kuriem pirmais “Sculpt” iznācis jau 1995. gadā. Savukārt, 2019. gadā mūziķis strādā pie jauna, dzīva, modulāra priekšnesuma, kas pilnībā izstumj abstraktās elektroniskās mūzikas ietvaru, izmantojot jaunākās eurorack tehnoloģijas. “Baltās Nakts” programmā gaidāmi jauni muzikāli un vizuāli pārsteigumi.

Audio  vizuālā darbu mākslinieka, komponista un filmu veidotāja Antonija Tumblinga (Anthony Tombling) projekts. 2018. gada nogalē tiek izdots CUTS albums “A Gradual Declin”, kas radīts kā reakcija uz aktuālo globālās politiskas un vides situāciju, apskata planētas nestabilitāti. Ierakstā izmantoti lauka ieraksti, piemēram, ledāja  lūšanas skaņas - CUTS no ģeoloģiskas pārvērtībām ir izveidojis ritmiskus elementus. Baltās Nakts ietvaros CUTS piedāvās jaunāko, radīto mūzikā ar iespaidīgu oriģinālvideo pavadījumu.

Džonatans Fitosī (Jonathan Fitoussi) ir viens no mūsdienu Francijas mūzikas kopienai raksturīgākajiem elektroniskās minimālisma mūzikas pārstāvjiem. Viņa solo darbi pēdējos gados aptver elektronisko un akustisko skaņu saplūšanu ar melodiskām faktūrām, krāsām un emocijām kinematogrāfiski estētiskā stilā. Koncertprogramma Rīgā būs kā ceļojums visumā ar neaizmirstami smalku skaņas un vizualizāciju spektru.

Latviju šajā koncertprogrammā pārstāvēs Georgs Pelēcis kopā ar “Soundmecano”, Paltons Buravickis, Jeļena Glazova un Leonīds Lobrevs, kā arī apvienība “Pery Borr”.

Georgs Pelēcis un “Soundmeccano” ir izveidojuši pavisam jaunu elektroakustiskās mūzikas projektu, kas apvieno laikmetīgo un klasisko mūziku. Šajā naktī būs dzirdams priekšnesums piedaloties flautai un čellam.

Platons Buravickis solo priekšnesuma pamatā ir veidot mijiedarbību starp  matemātiskām shēmām un cilvēciskām emocijām, tajā īpaša vieta ir atvelēta digitālo un analogo skaņas procesu kontrolēšanai, proti – uzdevums ir panākt ciešo kontaktu ar elektroniku, vienlaikus izmantojot arī klasisko flīģeli.

Leonīds Lobrevs un Jelena Glazova kopīga priekšnesuma laikā pētīs mūsdienu akadēmiskās mūzikas mijiedarbību ar elektronisko mūziku , dueta sadarbības temati iekļauj radošā impulsa meklējumus.

“Perry Borr” ir pieredzējušu mākslinieku – dzejnieka Artūra Puntes, metālmākslinieka Jēkaba Voļatovska un komponistes Lindas Leimanes jaunradīta apvienība, kas uzstājas ar pašu izgudrotiem instrumentiem un skaņu.

Ar precīzu programmu var iepazīties Facebook.com pasākuma aprakstā: https://www.facebook.com/events/430414047792839/

Uzstāšanās laiki:
19:00-19:30 – Platon Buravicky
19:45-20:15 – Leo Lobrev / Jelena Glazova
20:30-21:00 – Perry Borr
21:15-21:45 – Georgs Pelecis / Sound Meccano
22:00-23:00 – Jonathan Fitoussi
23:00-24:00 – CUTS
24:00-01:00 – Richard Devine

Šajā naktī visiem Baltās nakts apmeklētājiem un viesiem iesaistīties vēl vienā LR6 - LU Radio NABA veidotā notikumā, visas nakts garumā no plkst. 18.00 - 2.00  maršrutā Ausekļa iela - 45. vidusskola kursēs Radio NABA ritošā studija - Pasaku tramvajs, no kura tiks raidīta Radio NABA tiešraide un vienlaīcīgi šķetināts un iepazīsts topošais albums “Skalbe. Dzirnavās”. Tramvaju piepildīs gan tēli no pasaku meistara Kārļa Skalbes darba “Kaķīša dzirnavas”, gan būs vērojamas audiovizuālas, muzikālas performances un priekšnesumi no apvienības “Difūzija”, dziesminieka Imanta Dakša un elektroniskās mūzikas mākslinieces Evijas Vēberes.