Šonedēļ Radio NABA aicina iepazīties ar divām kompozīcijām no gaidāmā albuma “Skalbe. Dzirnavās” - “Kailā bagātība” (Elizabetes Balčus) un “Vilkkaķis” (Juris Kaukulis). Savukārt jau nākamnedēļ - 7. novembrī, Kārļa Skalbes dzimšanas dienā, varēs ieraudzīt albuma fiziskās aprises tā atvēršanas pasākumā kultūras vietā “Aleponija”.

Atzīmējot Kārļa Skalbes 140. dzimšanas dienu un Latvijas valsts simtgadi, 7. novembrī, plkst. 20.00 tiks atvērts jaunais novatoriskās mūzikas albums “Skalbe. Dzirnavās”, kas tapis reflektējot par Kārļa Skalbes pasaku “Kaķīša dzirnavas”. Albuma centrālais iedvesmas avots ir pasaka “Kaķīša dzirnavas”, tās tekstu dziesminieks un dzejnieks Imants Daksis ir pārlicis dzejā un caur dažādu noskaņu poētiskiem slāņiem izved mūs caur vienotu stāstu. Šim stāstam muzikālās interpretācijas radījuši trīspadsmit pašmāju mākslinieki - “The Bubble Gum expLOTION”, Evija Vēbere, “Plenērs”, “Inokentijs Mārpls”, “Dzelzs vilks”, Elizabete Balčus, “Difūzija”, “Baložu Pilni Pagalmi”, “Gas of Latvia”, “Zig Zag”, “Oranžās brīvdienas” un MNTHA. Vizuālo stāstu izstāsta jaunās mākslinieces no Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas Reklāmas dizaina izglītības programmas un pedagoģe Klāra Grundšteine, animācijas un video salikumu veido Valters Mednieks. 7. novembra vakarā pirmoreiz varēs ieraudzīt un iegādāties jauno albumu, bet pēc tam to varēs iegādāties arī mūzikas tirdzniecības vietās. Pasākuma programmā - izteiksmīgi tekstu lasījumi un priekšnesums Imanta Dakša izpildījumā, audiovizuālā parāde, kā arī iespēja dzirdēt albuma kopējo atskaņojumu un baudīt īpašu DJ programmu - mūzikas instruktora Klāva Laula vadībā.

Juris Kaukulis “Vilkkaķis”

Elizabete Balčus “Kailā bagātība”

Facebook.com pasākums: https://www.facebook.com/events/390910401787907/

Bandcamp lapa: https://nabamusic.bandcamp.com/album/skalbe-dzirnav-s-2019

Muzikālā izlase tiek īstenota ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijai – 100” atbalstu. Albums tapis Radio NABA mūzikas un mākslas albumu ciklā, kas veltīts nozīmīgām un radošām personām Latvijas kultūras vēsturē, līdz šim šajā ciklā ir tapuši tādi albumi kā “Veidenbaums. Vaidi un Gaidi” (2017), “Rozentāls. Bez vārdiem” (2017), “Aspazijas. Pretējības” (2015). “Skalbe. Dzirnavās” kopsaucēji ir Radio NABA Anete Enikova (ideja, producēšana), Madars Štramdiers (ideja, producēšana), izdevējs NABA MUSIC / MELO RECORDS.

“NABA MUSIC / MELO RECORDS” albumus var iegādāties https://nabamusic.bandcamp.com