Kā pirmais vēstnesis LR6 – LU Radio NABA veidotajam albumam “Skalbe. Dzirnavās” tiek pieteikts elektroniskās mūzikas mākslinieces Evijas Vēberes skaņdarbs “No vietas uz vietu, no ausmas uz ausmu”. Savukārt pirmo albuma atvēršanu varēs vērot jau šo sestdien Baltās nakts ietvaros – Radio NABA ritošajā studijā – Pasaku tramvajā, kura tematika šogad būs veltīta Kārļa Skalbes pasaku tēliem.

Svinot Latvijas valsts simtgadi un pasaku meistara Kārļa Skalbes 140. jubileju, Radio NABA aicina ikvienu savos prātos atdzīvināt izteiksmīgos un drosmīgos pasaku tēlus, kas mājo šajās pasakās. “Skalbe. Dzirnavās” centrālais iedvesmas avots ir pasaka “Kaķīša dzirnavas”, tās tekstu dziesminieks un dzejnieks Imants Daksis ir pārlicis dzejā un caur dažādu noskaņu poētiskiem slāņiem izved mūs caur vienotu stāstu. Šim stāstam muzikālās interpretācijas radījuši trīspadsmit pašmāju mākslinieki.

Jauno mūzikas un mākslas albumu veido: dzejnieks un mūziķis Imants Daksis un grupa “The Bubble Gum expLOTION”, Evija Vēbere, “Plenērs”, “Inokentijs Mārpls”, “Dzelzs vilks”, Elizabete Balčus, “Difūzija”, “Baložu Pilni Pagalmi”, “Gas of Latvia”, “Zig Zag”, “Oranžās brīvdienas” un MNTHA. Vizuālo stāstu izstāsta jaunās mākslinieces no Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas Reklāmas dizaina izglītības programmas 2. kursa un pedagoģe Klāra Grundšteine, animācijas un video salikumu veido – Valters Mednieks.

Pasaku tramvajā varēs dzirdēt muzikālās apvienības “Difūzija”, mūziķa Imanta Dakša un elektroniskās mūzikas mākslinieces Evijas Vēberes dzīvos priekšnesumus, vērot Viļa Segliņa filmas “Kaķīša dzirnavas” (1932) fragmentus, jauno mākslinieku vizualizācijas un būt daļai no Radio NABA Baltās nakts svētku programmas tiešraides dalībniekiem. Ieeja bez maksas, e-talons nebūs jāreģistrē. Pasaku tramvaja programma tiks raidīta arī tiešraidē LR6 - LU Radio NABA ēterā FM 95,8 un naba.lv, t.sk., video tiešraidē.

Mākslinieku uzstāšanās laiki Pasaku tramvajā:
19:00 DIFŪZIJA
21:00 IMANTS DAKSIS
23:00 ELIZABETE BALČUS

Muzikālā izlase tiek īstenota ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijai – 100” atbalstu.

Paralēli Pasaku tramvajam Baltajā naktī kursēs vēl viens īpašs tramvajs – Varoņu reiss, kurā būs iespēja baudīt elektroniskās mūzikas un hip-hop mākslinieku uzstāšanās un katram būs iespēja atrast savu varoni.

Savukārt Baltās nakts programmas ietvaros LR6 – LU Radio NABA piedāvā vēl vienu multimediālu notikumu – “Videogrāfija / Space textures” Lielajā ģildē, kas jau vairāk nekā desmit gadus iepazīstina ar pašmāju un pasaules videogrāfijas projektiem, šoreiz iepazīstinot ar māksliniekiem no Francijas, ASV, Lielbritānijas un Latvijas.