Kompozīcija “Kādas dzīves bojā eja” ir otrā kompozīcija no jaunās, Kārlim Skalbem veltītās izlases un seko Evijas Vēberes kompozīcijai "No vietas uz vietu, no ausmas uz ausmu" (Sapnis). Tas ir stāsts par Kaķīša izjūtām laikā, kad jāpamet mājas un jādodas pretī nezināmajam...

“Plenērs” mūziķis Kristaps Zirnis stāsta, ka pirmā atmiņa par pasaku ir ilustrācija no grāmatas, kurā redzams, kā baltais kaķis tiek dzīts ārā no dzirnavām. Šķita kā liela netaisnība un raisīja neizpratni. “Bijām pagodināti par uzaicinājumu un uzreiz sākām darbu pie dziesmas skices. Zinot pasakas noskaņu, sapratām, ka vēlamies muzikālo fonu veidot bezrūpīgāku un tādu, kas iekustina. Tas arī ir pretstatā dziesmas tekstam, kurš ir diezgan fatāls. Rezultātā, mūsuprāt, ir izveidojies spēcīgs kontrasts,” stāsta K.Zirnis.

Izlase “Skalbe. Dzirnavās” ir Radio NABA un mūzikas izdevniecības NABA MUSIC / MELO RECORDS lolota izlase, kas pie klausītajiem nonāks šī gada tumšākajos rudens mēnešos. Tā veidošanā iesaistījušies 13 dažādi mākslinieki, mūziķi un muzikālās apvienības.

Muzikālā izlase tiek īstenota ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijai – 100” atbalstu.