Chromatics - Twist the Knife [Italians Do It Better]

Apsteidzot iecerēto “Dear Tommy” albuma relīzi, šogad izdots 5. studijas albums elektroniskās mūzikas grupai Chromatics ar nosaukumu “Closer To Grey”. Albums iepriekšpārdošanā pieejams arī dubultajā LP formātā zem “Italians Do It Better” leibla. Grupa ziņo, ka jaunajā albumā nav dzirdams neviens materiāls, kurš iecerēts “Dear Tommy” albumam, kura relīzes datums joprojām nav paziņots. Radio Naba Top25 Chromatics pārstāvēts ar kompozīciju “Twist the Knife”.

Drill – Kate Bush [self released]

Grupa DRILL no Filadelfijas Pensilvānijā, 6. septembrī izdeva albumu “THIS IS NOT A DRILL” ar 6 kompozīcijām, kuru fiziskā formātā izdeva arī audiokasetē. Albumā ieskanās postpanka un sintpopa notis, un Radio Naba Top25 ir pārstāvēta ar albuma pēdējo kompozīciju “Kate Bush”. Iegūt sīkāku informāciju un iegādāties albumu var grupas BandCamp vietnē.

Inokentijs Mārpls – Izdzītais

Inokentijs Marpls piesaka kompozīciju un video no jaunās izlases “Skalbe. Dzirnavās”. Smagā pankroka muzikālā apvienība “Inokentijs Mārpls” piedāvā klausītājiem savu interpretāciju par Kārļa Skalbes pasaku “Kaķīša dzirnavas”, iepazīstinot ar trešo kompozīciju no muzikālas izlases “Skalbe. Dzirnavās”, ko šī gada rudens nogalē klajā laidīs Naba Music // Melo Records. Svinot Latvijas simtgadi un pasaku meistara Kārļa Skalbes 140. jubileju, Radio NABA aicina ikvienu savos prātos atdzīvināt izteiksmīgos un drosmīgos pasaku tēlus, kas mājo šajās pasakās. “Skalbe. Dzirnavās” centrālais iedvesmas avots ir pasaka “Kaķīša dzirnavas”, tās tekstu dziesminieks un dzejnieks Imants Daksis ir pārlicis dzejā un caur dažādu noskaņu poētiskiem slāņiem izved mūs caur vienotu stāstu. Šim stāstam muzikālās interpretācijas radījuši trīspadsmit pašmāju mākslinieki.

Just Mustard – Seven [Pizza Pizza Records]

Kompozīcjja “Seven” ir īru post-panka grupas Just Mustard jau trešais 12'' vinilā izdotais singls. Kurš, tāpat kā viņu debijas albums “Wednesday”, ir guvis ievērojamu atzinību. Grupa sadarbojas ar leiblu “Pizza Pizza Records”, kurš tika izveidots, lai dotu iespēju vietējām grupām izdot albumus vinila formātā. Jāpiebilst, ka Just Mustard ir arī pirmā grupa, kura izdevusi ierakstu zem šī leibla.

Laurie Anderson, Tenzin Choegyal, Jesse Paris Smith – Jigten [ Smithsonian Folkways Recordings]

Grammy balvas apbalvotā un daudz talantiem apveltītā māksliniece Laurie Anderson, sadarbojoties ar dziedātāju un multi-instrumentālistu no Tibetas Tenzin Chorgyal un komponisti Jesse Paris Smith, izveido albumu “Songs From the Bardo”. Albums oriģināli tika veidots kā priekšnesums improvizētam koncertam Rubina mākslas muzejam Ņujorkā.

Plastic Dummy – Desire [Cold Youth]

“Desire” ir pirmā dziesma no “Sad Salad” EP, kurš fiziskā formātā, audio kasetē izdots zem “Cold Youth” leibla. “Sad Salad” pavisam ir 4 dziesmas un kasetes formāta B pusē iekļauti vēl četri dzīvie ieraksti. Vairāk par šo EP var uzzināt “Cold Youth” BandCamp vietnē:

Zem Segas - Smilškaste Kā Apzīmējums Tuksnesim [self released]

Pirms jebkādas parādīšanās on-line plašumos, Radio Naba Top 10 LV sasniegusi kompozīcija ar visnotaļ garu nosaukumu - “Smilškaste Kā Apzīmējums Tuksnesim”. Dziesmā dzirdams sievietes vokāls, par kuru sīkāka informācija “Zem Segas” vietnēs vēl nav atrodama. Varbūt kāds atpazīst?