Par Radio NABA klausītāju favorītiem 2021. gadā atzītas  “Sleaford Mods”, “Public Service Broadcasting” un pašmāju “audrú” kompozīcijas

Radio NABA 2021. gada Top 100 par radio klausītāju favorītiem atzīta britu “post punk/hip hop” dueta “Sleaford Mods” un Austrālijas “punk” apvienības “Amyl and The Sniffers” dziedātājas  Amy Taylor kopdarbs “Nudge It”, otrajā vietā ierindojās Londonā bāzētās apvienības “Public Service Broadcasting”, piedaloties apvienības “Einstürzende Neubauten” līderim Blixa Bargeld, kompozīcija “Der Rhythmus der Maschinen”, bet godpilno trešo vietu ieņem pašmāju muzikālā apvienība “audrú” ar kompozīciju “Cimdiņš”. Radio NABA gada Top 100 ir viena no senākajām Radio NABA tradīcijām, kas jau 19 gadus pēdējā darba dienā apskata klausītāju klausītākās kompozīcijas no Radio NABA ārzemju Top 25 un pašmāju Top 10.

“Sleaford Mods feat. Amy Taylor” - “Nudge It”


“Public Service Broadcasting feat. Blixa Bargeld” - “Der Rhythmus der Maschinen”


“audrú” - “Cimdiņš”

Pirmajā topa desmitniekā iekļuvušas arī tādas  pašmāju muzikālās apvienības kā “Juuk” ar kompozīciju “Arlekīns” (4. vieta) un “Metāls” ar kompozīciju “Mein Vater Weiß Nicht” (5. vieta) un Reinis Rabenau ar Mellameiteni (9. vieta), kā arī tādas pasaules slavenas apvienības kā  “Clinic”, “Mogwai” un “Nick Cave & Warren Ellis”.

Abos Radio NABA topos 2021. gada laikā iekļautas  409 aktuālas kompozīcijas, no tām 40% ir Latvijas izpildītāju darbi. Topā pārstāvētas dažādu stilu kompozīcijas, kā arī plašs valstu un valodu spektrs. Par kompozīcijām klausītāji atdevuši gandrīz 42 tūkstošus balsu. 

Ar Radio “NABA”  klausītāju iecienītākajām kompozīcijām astoņu stundu garumā iepazīstināja radio instruktori Nora Rieksta, Jānis Vuguls, Kaspars Eglītis, Valters Mednieks un Atis Žagars. 100 labāko dziesmu sarakstā iekļautas kompozīcijas, kas pabijušas Radio NABA  “Top 25” un “Top 10 LV” visa gada garumā. Tika organizēta arī prognožu spēle, kurā bija iespējams klausītājiem noteikt tās kompozīcijas, kuras ierindosies pirmajās trīs vietās. 

2020. gadā pirmo vietu ieguva Kanādas indie roka grupa “Wolf Parade” ar kompozīciju “Julia Take Your Man Home”, otro vietu grupa “Inokentijs Mārpls” ar “Cilvēki mirst”, savukārt trešo vietu ieguva “Stūrī Zēvele” ar kompozīciju “Labvakar”.

Radio NABA Top 100 apkopojums naba.lv/topi/top-100.

Radio NABA 2021 Top 100 Spotify plejliste.