Anna Öberg – Ich Bin [Xenophone International]

15. novembrī zviedru synthwave māksliniece Anna Öberg publicēja video dziesmai “Ich Bin”. Dziesma ir no viņas otrā studijas albuma “Vafan har jag gjort!”, kurš tika izdots šī gada martā. Visas albumā dzirdamās dziesmas ir zviedru valodā, izņemot “Ich Bin”, kura ir vācu valodā. 

Anna Öberg ir 1965. gadā dzimusi mūziķe no Zviedrijas, Helsingborgā, zināma kā dalībniece “Ladomir” sintezatoru grupā (kuru izveidoja kopā ar Kire Nillson 1983. gadā) un vēlāk arī kā solo māksliniece. Pēc ilgāka muzikālā pārtraukuma, 2017. gadā viņa izdeva albumu “Härsknar”.  Anna Öberg arī vada neatkarīgu pirmsskolas izglītības iestādi, kura darbojas pēc Montessori pedagoģijas principiem un fokusējas uz mūziku.

Chain Cult - Shallow grave [La Vida Es Un Mus]

Chain Cult no Atēnām ir atgriezušies ar savu pirmo pilna garuma albumu, kuru izdevuši 1000 eksemplāru vinila tirāžā. Grupa uzrāda pamatīgu attīstību, divus gadus bez pārtraukuma spēlējot gandrīz pa visu Eiropu. Pirms tam, iepriekšējā gadā Chain Cult publicējuši lielisku demo ierakstu un 7'' vinilu. Viņu post punk skanējums iedvesmojies no agrīnajiem The Cure, The Sound, kā arī attieksmē un degsmē atspoguļojas Atēnas vietējo Metro Decay, Stress un Anti.

Gas Of Latvia - 3x9 Loki [Naba Music // Melo Records]

Andra Indāna projekts Gas of Latvia piesaka kompozīciju no jaunās izlases “Skalbe. Dzirnavās”. Svinot Latvijas simtgadi un pasaku meistara Kārļa Skalbes 140. jubileju, Radio NABA aicina ikvienu savos prātos atdzīvināt izteiksmīgos un drosmīgos pasaku tēlus, kas mājo šajās pasakās. “Skalbe. Dzirnavās” centrālais iedvesmas avots ir pasaka “Kaķīša dzirnavas”, tās tekstu dziesminieks un dzejnieks Imants Daksis ir pārlicis dzejā un caur dažādu noskaņu poētiskiem slāņiem izved mūs caur vienotu stāstu. Šim stāstam muzikālās interpretācijas radījuši trīspadsmit pašmāju mākslinieki. Līdz šim jau publiskotas vairāku dziesmu videoversijas, bet albuma prezentācija un visu video skatīšanās seanss notika tieši Kārļa Skalbes 140. dzimšanas dienā – ceturtdien, 7. novembrī, kultūras vietā “Aleponija”.

MNTHA - Augštece (ugunstece) [Naba Music // Melo Records]

Šonedēļ arī MNTHA Top10 piesaka kompozīciju no jaunās izlases “Skalbe. Dzirnavās”.

MNTHA ir Berlīnē bāzēta elektroniskās deju, indie un dream pop žanru pārstāvoša māksliniece no Latvijas, kura šovasar piedalījās “Baltic Trail electronic music gathering” nometnē. Pēdējo koncertu aizvadīja Berlīnē kopā ar MMMM (Latvija) un Traashboo (Vācija) tieši dienu pirms “Skalbe dzirnavās” prezentācijas.

Squarepusher – Vortrack [Warp Records]

Kā ziņo pats mākslinieks savā mājaslapā un YouTube kanālā, tad 2020. gada 31. janvārī gaidāms jauns albums “Be Up A Hello”. Pēc 5 gadu klusēšanas Squarepusher (Tom Jenkinson) atgriežas pie savas daiļrades darba metožu pirmsākumiem, pielietojot dažādus analogos un digitālos instrumentus, uz kuriem Toms izstrādāja sev raksturīgo skanējumu. Skanējums, kurā saklausāmas Eseksas pašdarbnieku rave scēna, kura spēcīgi ietekmēja Squarepusher daiļradi. Jau tagad online ir pieejams albumā iekļautais singls “Vortrack”, kuru fiziskā formātā, 12'' vinilā varēs iegādāties jau 6. decembrī. Izziņoti arī tūres datumi Eiropai un Ziemeļamerikai.

Sturī Zēvele – Rudens [Naba Music // Melo Records]

Grupa “Stūrī Zēvele” iepazīstina ar pirmo singlu “Rudens” no jaunā studijas albuma “Labvakar”, kas būs trešais tās radošajā darbībā. Tā izdošana plānota 2020.gada sākumā. Singls “Rudens” jau tagad pieejams grupas BandCamp vietnē. Līdz šim izdevniecības Naba Music // Melo Records paspārnē izdoti albumi “Labrīt” (2014) un “Labvakar” (2016). Dziesmas vārdu autors ir Kārlis Vērdiņš, bet teksta video veidojis Klāvs Lauls. Ieraksts tapis Valmierā un Rīgā 2019.gadā.