Dr. Klisicka Laboratorija – Veltījums Monikai no Melno suņu planētas [pašizdots]

Doktors Irmgards Klisickis, kurš pats sevi reiz žurnālam “Mūzikas Pasaule” raksturojis kā “paranormālu būtni, [kurš] par savu dzīves galveno uzdevumu allaž uzskatījis cīņu ar popkultūru”, savā Laboratorijā radījis jaunu skaņdarbu. Šoreiz tas ir tipiskā Laboratorijas elektroniskā minimālismā ieturēts veltījums Monikai no šo rindu autoram visai maz zināmas Melno suņu planētas.

Kārlis Kazāks un Kaspars Tobis – Pārziemošu [pašizdots]

2020.gada sākumā pašmāju mūzikas pasauli mazliet pārsteidza interesants duets – kopējā dziesmā (lasi – albumā) apvienojās dziesminieks Kārlis Kazāks un elektroniskās mūzikas pārstāvis, arī Dzelzs Vilks taustiņnieks Kaspars Tobis. Šobrīd februārī izdotajam albumam “Apspēlēts” tapis turpinājums dziesmas “Pārziemošu” izskatā, kas gan savulaik jau izpildīta minētā albuma prezentācijas koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī. Kārlis Kazāks preses relīzē norāda, ka pagaidām nav domas par albumu, bet abi turpinot radīt jaunas dziesmas, vienkārši “izbaudot procesu”. 29. un 30.septembrī, ja mēs tik tālu aizdzīvosim, abi mūziķi atkal uzstāsies ar koncertu Latvijas Nacionālā teātra Lielajā zālē.

Paradigma – Paradigmas maiņa [pašizdots]

Vēl augusta vidū Uldis Zemzars sava muzikālā projekta Paradigma iepriekš izdotos skaņdarbus pirmoreiz ievietoja ļoti populārajā straumēšanas vietnē. Kā viņš man rakstīja, par godu šim notikumam arī izlēma izdot jaunu, šogad tapušu skaņdarbu “Paradigmas maiņa”. Grūti pateikt, ko tieši Uldis ir domājis ar “maiņa” skaņdarba nosaukumā. Man vismaz nāk prātā divas versijas – gadalaiku maiņa, pārejot no saulainās vasaras un mazāk silto rudeni. Savukārt otra – šeit atšķirībā no iepriekšējiem Paradigma skaņdarbiem par centrālo varoni kļuvušas īsas, cikliskas, bet iedarbīgas ģitāras cilpas, kas atgādina The Cure 80’to gadu skanējumu.

HEALTH – CYBERPUNK 2.0.2.0. [Loma Vista]

Losandželosas apvienību HEALTH jau kopš tās pirmsākumiem pirms 13 gadiem ir bijis grūti ievietot kāda konkrēta mūzikas žanra atvilktnē. Kādi tik nosaukumi viņiem nav pievienoti – noise rock, industrial, experimental, EBM, pat synth-pop! Pēdējais grupas albums “Vol. 4: Slaves of Fear”, kas bija vājākais HEALTH diskogrāfijā, tika izdots pirms pusotra gada, taču pēc tam trio ir sadarbojies ar citiem māksliniekiem, izdodot kopdarbus ar visdažādāko žanru pārstāvjiem – sākot no repera Ghostmane un beidzot ar grindcore grupu Full of Hell. Jaunākajā singlā “CYBERPUNK 2.0.2.0.” HEALTH ir atgriezušies pie daudz melodiskāka un nolemtāka skanējuma, kas tik ļoti priecēja 2015.gada albumā “Death Magic”. Jaunais singls ievada oktobra vidū gaidāmo plati “DISCO4 :: PART1”, kurš būs tāds kā kopdarbu albums. Tajā būs jau minētās sadarbības, kā arī jaunākas ar tādiem Radio Naba klausītājiem zināmiem māksliniekiem kā, piemēram, The Soft Moon un Xiu Xiu. Vēl vairāk par pašu singlu man patika HEALTH preses relīze, kas noslēdzās ar “Also. FUCK 2020”. Pievienojos.

Johnathan/Christian – Everyday It Rains (feat. Marianne Holland) [self-released]

Losandželosā bāzētais Johnathan/Christian ir darkwave duets, ko veido Kristians Grankvists (Christian Granquist) un Džonatans Mūnijs (Johnathan Mooney). Jaunāko singlu “Everyday It Rains” sarakstījis Džonatans un tas sākotnēji bijis domāts kā stāsts par ģimenes locekli, kurš gaida kādu atgriežamies no kara, bet tā arī nesagaida. Taču, sākoties pandēmijai un brutālajām policistu slepkavībām ASV, kas noveda pie masu protestiem, dziesma esot pilnībā mainījusi savu jēgu, tā preses relīzē raksta grupas vokālists Kristians. Dziesmā kā viesvokāliste pieaicināta Ziemeļīrijas mūziķe Marianna Hollanda.