Autors: Atis Žagars

Dzelzs Vilks – Glāzes [self-released]

 

Viena no pašmāju leģendārākajām apvienībām – Dzelzs Vilks – nākamgad svinēs jau savu trīsdesmito dzimšanas dienu. Šo notikumu grupa plāno atzīmēt ar jaunu albumu, kuram gan vēl nav paziņots ne nosaukums, nedz precīzāks izdošanas datums. Toties ir singls no gaidāmā ieraksta. Preses relīzē grupas solists Juris Kaukulis, cita starpā, minēja, ka par dziesmu “Glāzes” grupā esot bijušas “karstas diskusijas”. Mani tas neizbrīna, jo pēc Dzelzs Vilks standartiem šī tiešām ir visnotaļ sacukurēta un aranžijas ziņā garlaicīga popmūzika, taču, kā jau allaž gadījumā ar Dzelzs Vilku, melodiska. Turklāt šoreiz īpaši jāizceļ arī Reiņa Jaunuļa radītais videoklips, kas noteikti ir viens no pašmāju mūzikas iespadīgākajiem videodarbiem 2020.gadā.

ANOHNI - R.N.C. 2020 [self-released]

 

Kamēr mēs šeit Latvijā varam priecāties par relatīvu mieru un visnotaļ pozitīvu rezultātu galvaspilsētas vēlēšanās, citur pasaulē iet skumjāk. Viena no skumjākajām vietām pasaulē pēdējos gandrīz četrus gadus ir ASV. Vismaz daļēji situācija noteikti mainīsies uz labo pusi novembrī, bet bažas nerimst, un tās visemocionālāk, protams, izjūt trauslākās būtnes, tai skaitā mūziķi. Jaunākais Lielbritānijā dzimušās, bet ASV dzīvojošās mūziķes ANOHNI (agrāk zināma kā Entonijs Hegartijs) singls, kā jau var noprast pēc nosaukuma, radies pēc Republikāņu (diemžēl 2020.gadā tas jālasa – Trampikāņu) Nacionālās Konvencijas, kas 4 dienu garumā risinājās dažādās ASV pilsētās pagājušajā nedēļā. ANOHNI preses relīzē (un dziesmā, protams) uzsver arī republikāņu rupora Fox News joprojām pārsteidzošo ietekmi, kā arī šā brīža politisko situāciju ASV salīdzina ar slavenā seriāla “The Handmaid’s Tale” notikumiem. Starp citu, ja kāds nav vēl redzējis, iesaku – ārkārtīgi spēcīgs seriāls, īpaši pirmā sezona.

Arab Strap - The Turning of Our Bones [Rock Action]

 

Viens no nedēļas negaidītākajiem un patīkamākajiem pārsteigumiem. Skotu unikālais duets Arab Strap izziņoja jaunu vinila plati, kas būs projekta pirmā kopš 2005.gada. Tā gan būs 7” singla plate, bet tik un tā patīkami. A pusē atrodamais skaņdarbs “The Turning of Our Bones” ir gan muzikāli, gan teksta (“I don't give a fuck about the past our glory days gone by / All I care about right now is that we mole inside your thigh”), gan aranžijas ziņā emocijas rosinošs darbs. Gan Eidans Mofats (Aiden Moffat), gan Malkolms Midltons (Malcolm Middleton) nekur no mūzikas skatuves nebija pazuduši, pēdējā desmitgadē vairāk pievēršoties solo projektiem, bet liels prieks viņus dzirdēt atkal kopā, turklāt tik labā formā.

Loma - Half Silences [Sub Pop]

 

Melanholiskākā un mīlīgākā dziesma no šīs nedēļas Radio Naba TOP jaunumiem. Kolektīvu Loma, kas debitēja pirms trim gadiem ar projekta vārdā nodēvēto albumu “Loma”, veido grupas Cross Record dalībnieki Emīlija Krosa (Emily Cross) un Dens Duzinskis (Den Duszinsky), kā arī slavenās grupas Shearwater multi-instrumentālists un līderis Džonatans Meiburgs (Jonathan Meiburg). Loma oktobra beigās ir apsolījusi jaunu albumu “Don’t Shy Away”, ko šobrīd ievada ar singlu “Half Silences”. Preses relīzē Meiburgs saka: “Kad tu radi jaunu albumu, nekad nezini, kura dziesma beigās tajā iekļūs. “Half Silences” ir izņēmums, jo par to mēs no sākta gala zinājām, ka tai ierakstā ir jābūt.” Dūmakains un sapņains gabals.