Keitija Bārbale – Es reti ieeju zonā [pašizdots]

Pirms rakstu par šo skaņdarbu, uzreiz atzīšos – es nekad neesmu skatījies šovu X-Faktors. Zinu par tāda esamību, bet neesmu skatījies. Iegūglējot jaunās mākslinieces Keitijas Bārbales vārdu, diemžēl pirmā izlec tieši viņas saistība ar minēto šovu. No otras (pozitīvāka skatpunkta) puses – savu karjeru līdzīgā pašmāju šovā sāka arī lieliskā Mynth. Ne velti pieminu Mynth, jo arī Bārbales mūzikā un konkrēti jaunākajā singlā “Es reti ieeju zonā” ir jūtami skandināviski, stikliski un interesanti, intīmi dobji sintezatoru tembri. Ko šī talantīgā meitene darīja bezjēdzīgā talantu šovā, es kādreiz pajautāšu, bet “Es reti ieeju zonā” ir spēcīgs pieteikums jau daudz nopientākai mūziķes karjerai, kurai vēlu izdošanos. Turklāt, man vienmēr patīk cilvēki ar labu humora izjūtu, par ko Keitijas gadījumā liecina viņas atsūtītā preses relīze. Citāts – ““Es lasu horoskopus, man sader ar ūdensvīru, bet man patīk dzelzsvīrs". Es ceru ka tie, kuri patiešām orientējas un pārzina horoskopu lietas, nebūs dusmīgi, uzzinot, ka es nepārbaudīju mežāža saderību ar ūdensvīru”.

Dani Ryan – RADIO ANNA [pašizdots]

Dani Ryan ir salīdzinoši jauna grupa (dibināta 2015.gadā) no Rīgas, kura savu debijas albumu “Open” izdeva pērn. Šobrīd apvienība gatavojas otrajam albumam, tikmēr mūs iesildot ar rotaļīgu un garastāvokli uzlabojošu singlu “RADIO ANNA”.

Ingus Baušķenieks – Tētis būvē radio [pašizdots]

Augusta izskaņā bez liela pompa jaunu singlu izdeva leģendārais Ingus Baušķenieks. “Tētis būvē radio”, kā to daļēji norāda nosaukums, ir veltīts vēl slavenākajam Baušķeniekam – Ingus tētim, gleznotājam Auseklim, kuram šogad aprit 110 gadi. Interesanti, ka dziesmas sākumā, kā stāsta Ingus, ir dzirdams Ausekļa Baušķenieka ierakstīts fragments no AM radio septiņdesmitajos gados. Dziesmas otrajā pusē “sapņa tēlā” dzirdama arī jaunā pašmāju talante Sniedze Prauliņa. Kopumā visa dziesma nav īsti raksturīga Ingum, katrā ziņā daudz akustiskāka, salīdzinot ar IB un DzP ierakstiem, bet tieši minimālisms un sirsnīgums “Tētis būvē radio” aizķer stīgas. Tiešā un pārnestā nozīmē.

Circa Waves (feat. Alfie Templeman) – Lemonade [Prolifica]

Liverpūles apvienība Circa Waves ir dibināta jau sensenajā 2013.gadā, bet jaunākajā singlā “Lemonade” izklausās pēc grupas, kas mierīgi varētu būt uzstājusies vēl sensenākā Positivus festivālā, piemēram, 2010.gadā. Es pat nezinu, vai tas ir slikti vai labi. Singls ir izteikti melodisks un mīļš. Grupa vēl tikai marta sākumā (atceraties pirms-COVID laiku?) izdeva savu jaunāko albumu “Sad Happy”, bet šis jau ir jauns darbs, kopā ar jaunu talantu – vien 17 gadus veco dziedātāju Alfiju Templmenu.

Gorillaz (feat. Robert Smith) – Strange Timez [Warner]

Post-punk leģendas Roberta Smita sadarbība ar brit-pop leģendu Deimonu Olbērnu? Uz papīra izklausās garšīgāk par piparkūkām ar mandarīniem, bet dzīvē? Es nedaudz pārspīlēju #MūzikasSirds raidījumā, kad izteicos, ka Smits ir “vājākā vieta šajā skaņdarbā”, bet viņa apokaliptiskais tembrs nedaudz disonē ar Gorillaz laiskajiem bītiem, kas konrēti šajā singlā “Strange Timez” ir izteikti spīguļojoši un uz house mūziku tendēti. Iespējams, pie šīs sadarbības ir vienkārši jāpierod, jo pēc trešās vai ceturtās klausīšanās reizes tā šķiet draudzīgāka. Oktobrī gaidāmajā Gorillaz albumā kā viesi būs arī Schoolboy Q, Eltons Džons(!), St. Vincent, Beck un vēl daudzi citi.

Shame – Alphabet [Dead Oceans]

Dienvidlondonas post-punk apvienība Shame visnotaļ skaļi sevi pieteica pirms diviem gadiem, izdodot kritiķu augsti novērtētu debijas albumu “Songs of Praise”. Kopš tā ieraksta un sekojošiem koncertiem (atceraties pirms-COVID laikus?) Shame bija mazliet pazuduši no apvāršņa, bet nu ir atpakaļ ar jaunu singlu. Divu minūšu garais “Alphabet” ir tieši tik pat dinamisks, lēkājošs un lipīgs kā grupas pirmais albums, vietām (dziesmas otrajā daļā) pat nedaudz atgādinot Joy Divison niknāko pusi.

New Order – Be a Rebel [Mute]

Runājot par Joy Division... Pēc 5 gadu pārtraukuma šonedēļ ar jaunu singlu atgriezās New Order. Pēc ilgajiem un jau garlaicīgajiem Pītera Hūka un pārējo New Order dalībnieku strīdiem, kas lielākoties tika risināti tiesas ceļā, šis ir pirmais jaunais singls. Jāsaka uzreiz, ka “Be a Rebel” nav pats spožākais New Order darbs. Apsveicami, ka grupa ir centusies atgriezties savos spožākajos laikos, proti, izklausīties saulaini un atgādināt mums par fantastisko “Otro Mīlestības Vasaru” (links, ko ielikt - https://en.wikipedia.org/wiki/Second_Summer_of_Love) , bet, noņemot dažas interesantas nianses, šis ir visnotaļ tipisks New Order singls. Cienītājiem gan noteikti patiks.