Autors: Atis Žagars

Kolektīva Indivīdu Masa – Laika Plašākā mērogā [pašizdots]

Iedomājieties, ja Raimonds Pauls pēkšņi izdomātu, ka ar melodijām viņam viss kārtībā, bet ar skanējumu ne un sāktu izmantot 8-bit nianses savā mūzikā? Aptuveni tā izklausās Madonas apvienības Kolektīva Indivīdu Masa jaunākais singls “Laika plašākā merogā”, ko paši tā autori dēvē par “pasaku par muzikālajiem manevriem skaņas un emociju laukos”.

Židrūns - Rindās kails [ILYV Records]

Ir lietas, ko mēs nevēlamies mainīt, un viena no tām ir grupa Židrūns, kas īstajā vietā un laikā atgriežas ar jaunu singlu un piesaka arī jaunu albumu, kurš nāks klajā 30.otobrī, tai skaitā arī vinila plates formātā. To ieskandina tipisks Židrūna singls “Rindās Kails”, par kuru grupas vokālists Klāvs ir izteicies, ka “tā ir brīvi interpretējama”, turpat gan piebilstot, ka “Man ir tāda dīvaina sajūta un aizdomāšanās par Latvijas mežu eiropeizāciju.” Tālāk preses relīzē seko vēl vairāki teikumi par to, cik Židrūns rūpējas par mežiem un par to noteikti pajautāsim, kad būs tāda iespēja. Bet muzikāli “Rindās kails” ir, kā jau teicu, tipisks Židrūns – skarbs, agresīvs un jaudīgs.

Lights A.M – Agnes [Alfa Matrix]

Lights A.M ir dream-pop mūzikas projekts no Norvēģijas, kura veidotājs ir Erlends Eilertsens (Erlend Eilertsen). Nupat viņš ir izsludinājis jaunu albumu “Stories Without Words” un piedāvā jaunu skaņdarbu “Agnes”. Atbilstoši albuma  nosaukumam “Agnes” ir instrumentāls darbs, kas vairāk domāts pārdomām un emocijām, savā ziņā atgādinot episkākos M83 darbus.

Mdou Moctar – Chismiten [Matador]

Āfrikas pirmiedzīvotāju tautas berberu daļas Tuaregi, kas pamatā apzīvo kontinenta Ziemeļus, šonedēļ pārstāv ģitārists Mdou Moctar. Viņš pavisam nesen noslēdzis līgumu ar slaveno ASV ierakstu kompāniju Matador Records un grasās 2021.gada sākumā izdot pirmo plati uz šī leibla, kura būs turpinājums pērnā gada ierakstam “Ilana (The Creator)”. Tikmēr mūsu rīcībā nodots singls “Chismiten”, kas ir visnotaļ virtuozs ģitārspēles paraugs ar afrikāņu mūzikas niansēm. “Dziesma ir par to, kā attiecībās esoši cilvēki pazaudē paši sevi, kļūst greizsirdīgi un skaudīgi,” par dziesmu stāsta pats tās autors.

TENTS – By The River [Numavi]

Austrijas deuta TENTS jaunākais singls “By The River” noteikti daudziem asociēsies ar Joy Division daiļradi. Nenopulēts, atskabargains, bet melodisks un ritmisks post-punk gabals, kas ir noteikti vērtējams kā pagaidām labākais darbs grupas vēsturē, kas savu pirmo albumu izdeva 2018.gadā.

The Wild Cats – Hold Me Tight [self-released]

Pēc lasītā spriežot, Igaunijas punk-rock mūziķim Tõnu Trubetsky ir jauns projekts The Wild Cats, kas uzstājies arī Rīgā. Jaunākais The Wild Cats singls ir optimistisks opīš-roks, kas kādam varbūt sasauksies ar Šeina Makgovana daiļradi.