Pēc nedēļas pārtraukuma, šī gada pirmais TOP 25/10 LV raidījums tika papildināts ar daudz jaunumiem – gan vietējiem, gan ārzemju mūzikas.

Satellites LV - Metro nav draugs [self released]

Satellites LV laiž klajā jaunu dziesmu "Metro nav draugs". Skaņdarbs ir vienlaikus gan kā veltījums, gan apsveikums 35 gadu jubilejā grupai "Jumprava".

Skaņdarba nosaukums aizgūts no 1988. gada "Jumpravas" dziesmas "Metro". Dziesmā iekļauts arī neliels fragments no "Metro", kuras sākotnējais saturiskais vēstījums izmainīts un iestrādāts 2019. gada kontekstā.

Dziesma ieskaņota studijā "Ierakstu māja" kopā ar Jāni Eglīti, miksēta studijā "Mute" ar Arni Račinski. Uz singla vāka izmantots grafiķes Ievas Nagliņas darbs "Kamera".


MMMM – Fantasy [self released]

Janvāra sākumā pašmāju electro-clash apvienība MMMM laiž klajā jaunu singlu “Fantasy”, kurā dzirdamas eurodance stila iezīmes.

Grupa MMMM ir Hadrons 2016 laureāti un Zelta Mikrofons 2019  nominanti (kategorijā labākais elektroniskās vai deju mūzikas albums).

Jacques of S'T'A - Nauda vējā [self released]

Kā pats Jacques par savu kompozīciju stāsta: “dziesma "Nauda vējā" - tas ir fantastikas žanrā veidots stāsts, par kādu valsti, kurā pavisam nebija vēja, un cilvēkiem tur klājās grūti. Tad viņi nolēma, visi kopā samest naudu, un vēju nopirkt...”

DODO – Remontdoks [Bicycle Systems]

Nabas TOP šonedēļ jaunums no Ģirta Koknēviča projekta DODO. Kompozīcija “Remontdoks”, piedaloties Ingusam Baušķeniekam, ir no pagājušā gadā izdotā albuma “Tur Tek Tu”. Albums izdots vinila formātā.

Antony & TheDummy feat. Aigars Červinskis - Jūs gaida [self released]

Jaunajam gadam sākoties, arī kā atgādinājums, ka brīvdienas jau beigušās, topā startē Antony & TheDummy kompozīcija “Jūs gaida”. Jaunajā singlā nemitīgi tiek skandināts uzsauciens “uz darbu”, kas klipā tiek ļoti izteiksmīgi sinhroni lasīts nofilmētā ekrānā, kādas dzīvojamās mājas viesistabā.

Antony&TheDummy ir Antona Kekļas (ex Riga Metro) elektroniskās mūzikas duets ar manekenu (iespējams, tas pats, kurš redzams videoklipā). Vokāls: Aigars Červinskis (Holy Lamb).

Борис Гребенщиков - Пошёл вон, Вавилон

Grupas “Аквариум” dibinātājs Boriss Grebenščikovs nopublicējis jaunu singlu ar videoklipu, kurā izskan daudz ar Krievijas politiku saistītas atsauces. Videoklipa sižetā sintezatora spēlei Borisam pievienojas arī melnā apmetnī tērpies stormtrooper tēls no “Zvaigšņu kariem”.

Pēdējo reizi, vēl nesen, vasarā un arī rudenī Boriss laida klajā savas iepriekšējās politiski satīriskas dziesmas “Нового величия” un “Вечерний М”.

Wolf Parade - Julia Take Your Man Home [Sub Pop Records]

Wolf Parade singls šīs nedēļas Topa jaunumos ir no jaunā albuma “Thin Mind”, kas gaidāms šī gada 24.janvārī. Singla nosaukums radies, atsaucoties uz veidu, kādā mūsu fokuss mazinās dēļ nepārtrauktās tehnoloģiju klātbūtnes.

Wild Nothing – Foyer [Captured Tracks]

Wild Nothing izziņo jaunu EP “Laughing Gas” un publicē dziesmu “Foyer”. Kādu laiku atpakaļ, 2019. gada janvārī grupa izlaida atsevišķu singlu “Blue Wings”, kas bija kā pārpalikums no 2018. gada albuma “Indigo” ierakstu sesijas. Taču “Blue Wings” nepalika 2019. gada vienīgā relīze no Wild Nothing, jo tika izdota vēl viena jauna dziesma, kā arī atklāti plāni par gaidāmo EP.

Jaunais EP gaidāms 31. janvārī. Grupa arī atzīmēs 10 gadu jubileju kopš viņu debijas albuma “Gemini” ar īsu Ziemeļamerikas tūri kopā ar Beach Fossils.

Black Lips – Rumbler [VICE Records+FIRE Records]

Garāžroka grupa Black Lips no Atlantas izdevusi savu nākamo singlu, kurš nāk no viņu jaunā albuma “Sing in a world that falls apart”. Albums tika izlsludināts jau pagājušajā gadā ar singla “Gentleman” relīzi. Jaunais albums gaidāms 24. janvārī.

Black Nail Cabaret - No Gold [Dichronaut Records]

Ungāru tumšā popa duo Black Nail Cabaret izlaiduši jaunu singlu un video. “No Gold” ir priekšvēstnesis gaidāmajam albumam, kas tiks izdots šī gada pavasarī. Šis viņiem būs jau 5. studijas albums.

Black Nail Cabaret dibināts 2008. gadā. Viņi ir uzstājušies dažādās Eiropas valstīs jau kopš 2010. gada. Viņu trešais albums tika izdots vācu leiblā “Basic Unit Productions” un kopš tā laika ir dibinājuši paši savu leiblu “Dichronaut Records”, kurā izdod savus albumus kopā ar citu Ungāru synth noir grupu Ultranoire.

Squarepusher – Nervelevers [Warp Records]

Jauns singls no gaidāmā “Be Up A Hello” ir klāt! Šis, iespējams, ir vistuvāk agrīnā Squarepusher skanējumam, kāds pēdējā laikā ir dzirdēts. Šajā kompozīcijā nav dzirdams viņa ļoti tuvais instruments basģitāra, taču tehniskais un virtuozais piegājiens nenoliedzami ir jūtams.

Jau ar iepriekšējo singlu “Vortrack” tika izziņots, ka albums gaidāms šī gada 31. janvārī.

Hamerkop - The Splendour That Was Rome [Drag City Inc.]

Hamerkop jaunais singls “The Splendour That Was Rome” ir otrais singls no gaidāmā debijas albuma “Remote”, kurš iznāks 7. februārī. Albumu ar 10 kompozīcijām iespējams jau tagad iepriekšpasūtīt Drag City bandcamp vietnē.

Other Lives - Lost Day [Play It Again Sam]

Oklahamas indie roka grupa Other Lives izziņo plānus par savu jauno albumu “For Their Love”, kurš būs pieejams 24. aprīlī. Iepriekšējais grupas albums “Rituals” tika izdots 2015. gadā. Singla videoklips filmēts tradicionālā trīsstūra formas koka mājā Oregonā, kur dzīvo pats grupas dalībnieks Jesse Tabish ar savu sievu.

Michael Stipe - Drive to the Ocean [Audiam]

Michael Stipe ir izdevis savu otro solo singlu. Dziesmai ir arī viņa paša filmēts videoklips un visi ienākumi no šī singla tiek novirzīti “Pathway to Paris” fondam. Arī iepriekšējos singla ienākumus bijušais R.E.M. līderis novēlēja aktīvistu organizācijai, kas orientēta ciņai pret klimata pārmaiņām.

Lefki Symphonia - Mehri Ton Thanato [self released]

Lefki Symphonia atgriežas ar jaunu singlu un izsludina jaunu albumu šī gada februārī. Jāpiebilst, ka  iepriekšējais albums grupai iznāca 1996. gadā. Šis būs viņu piektais albums.

Lefki Symphonia ir new wave /gthic rock grupa no Grieķijas, kas pagājušajā gadsimtā izpelnījās lielu atzinību un bija arī pirmā grupa no Grieķijas, kura bija redzama MTV kanālā (1988).