Vai zinājāt, ka Latvijā kaņepes audzēja jau 8. gadsimtā? Tolaik tās izmantoja gan pārtikā, gan apģērbu, buru, virvju un maisu izgatavošanā. Arī vēlāk kaņepes šeit bija viens no populārākajiem kultūraugiem. Patiesībā tās bija diezgan populāras visā Rietumu pasaulē. Kaņepju popularitātes vilnis strauji noplaka pirms apmēram simts gadiem -  gan narkotisko īpašību dēļ, kas piemīt vairākām šķirnēm, gan tāpēc, ka pasaulē savu uzvaras gājienu sāka materiāli un šķiedras, ko tautas valodā dēvējam par "plastmasu". Šobrīd plastmasas popularitāte palēnām mazinās, jo ne visiem patīk pusdienās notiesāt ne tikai zivis, bet arī sintētiskās mikrošķiedras, pastaigājoties gar jūru, brist pa atkritumu kalniem, vai apzināties faktu, ka plastmasa katru dienu nogalina daudz dzīvu radību - jo to ir vieglāk apēst, nekā sagremot.

Šobrīd Eiropas Savienībā industriāliem nolūkiem ir atļauts audzēt gandrīz 70 dažādas kaņepju šķirnes. Daļu no tām audzē arī Latvijā. Vai kaņepe ir viena no atbildēm planētas glābšanai? Un vai zinājāt, ka tepat, Latvijā, jau šobrīd tiek celtas mājas no kaņepju spaļiem?

Radio Naba studijā viesojas Guntis Vilnītis, Latvijas industriālo kaņepju asociācijas valdes priekšsēdētājs, Mārtiņš Žideņš, kaņepju produktu ražotājs un attīstītājs un Uģis Pauriņš, "Hempecosystems" īpašnieks.

Jautājumus uzdod Sanita Rībena, ziņu redaktore Grieta Savicka, mūzikas redaktors Didzis Taurītis.