Visā pasaulē aizvien aktuālāks kļūst satraukums par plastmasas piesārņojumu. Neapšaubot šī materiāla lielisko funkcionalitāti, diemžēl jāatzīst, ka mēs, kā cilvēce, šobrīd īsti netiekam galā ar tā saprātīgu apriti. Plastmasa ir visur - daudzās valstīs to upju krasti ir plastmasas atkritumu krasti, plastmasas atkritumi veido patvaļīgas salas okeānos un jūrās, piepilda mežus, pļavas un pilsētu ielas. Tie atrodas dzīvnieku un putnu kuņģos.

Kā ir Latvijā? Kampaņa "Mana jūra" jau septīto gadu vāc, apkopo un pēta datus par atkritumiem piekrastē. Saskaņā ar kampaņas datiem, atkritumu skaits mūsu pludmalēs palielinās un apmēram 60% no tiem veido tieši plastmasas atkritumi.

Vai un ko mēs varam darīt, lai situāciju uzlabotu? Ar Vides izglītības fonda pārstāvjiem Jāni Ulmi un Ilzi Grēveli, kā arī Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas parlamentāro sekretāru Jāni Eglīti runāsim par iespējamajiem risinājumiem.

Runāsim arī par kādu simbolisku dāvanu Latvijas valsts simtgadē - visas Latvijas jūras piekrastes sakopšanas iniciatīvu, kas notiks septembrī -  "Piekrastes Tīrradi".

Jautājumus viesiem uzdos Ieva Muizniece un Sanita Rībena.