Katrs bērns zina, ka uz jautājumu: "Vai Rīga ir gatava?" nekādā gadījumā nedrīkst atbildēt apstiprinoši. Diez, vai jautājums: "Vai Rīga ir cilvēkiem draudzīga?" ir tādā pašā kategorijā? Cerams, ka nav, jo gribētos to piedzīvot, neriskējot pieredzēt pilsētas nogrimšanu Daugavā.

Rīgas Apkaimju alianse kopā ar vairākām aktīvu cilvēku domubiedru grupām - Pilsēta cilvēkiem, Lielo kapu draugu kustību un Par kokiem Rīgā - rīkoja forumu "Par cilvēkiem draudzīgu Rīgu." Cik liela bija rīdzinieku atsaucība, kādas ir galvenās atziņas pēc foruma un kādi ir domubiedru tuvākie nākotnes plāni? To visu radio Naba studijā jautājām Kasparam Spundem, Čiekurkalna apkaimes valdes loceklim un Alijai Turlajai, Rīgas Apkaimju alianses valdes priekšsēdētājai.

"Nevar Rīgu pārvaldīt tā, kā var pārvaldīt jebkuru no Latvijas mazpilsētām, kā Durbi, Talsus vai Cēsis," uzsver Kaspars, "Rīga tomēr ir nesalīdzināmi lielāka. Tā ideja, kas virmo manā galvā... tas ir saistīts ar varas decentralizāciju, "federalizāciju" - Alijai nepatīk tas nosaukums, bet es neesmu pagaidām atradis labāku..."

"Nav tā, ka man nepatīk," nepiekrīt Alija, "Man pagaidām nav par to viedokļa."

"Rīgā ir 58 apkaimes," turpina Kaspars, "Un mums ir jāsāk domāt par tādu kārtību, kas ļautu šo apkaimju intereses pārstāvēt tiešāk un labāk. Attiecīgi arī to cilvēku intereses, kas dzīvo šajās apkaimēs, būtu labāk pārstāvētas Rīgas domē. Jo šobrīd tā, diemžēl, nav."

"Šobrīd to izpilda Rīgas apkaimju biedrības," uzsver Alija, "Apkaimju biedrības apzina cilvēku vajadzības un mēģina tās izlobēt pašvaldībā."

"Un dīvainā kārtā mums ir sakritis tā, ka Rīgas domē ir 60 deputāti," turpina Kaspars, "Un mums ir 58 apkaimes. Noķērāt to domu, ja?"

Raidījumu vada Sanita Rībena, pie pults un mūzikas redaktors Didzis Taurītis, Nezāles ziņu redaktore Grieta Savicka.