Raidījumā "Ožamais spirts" viesos dziedātāja Ieva Akuratere. 70. gados karjeru sākusi kā aktrise, kopš 1981.gada ir rokgrupas "Pērkons" soliste, piedalījusies dažādās apvienībās un projektos (K.Remonts, Dāmu pops, NSRD, Simulācija, Lidojošais paklājs), koncertējusi ar dažādām folkmūzikas programmām. Folkmūzika padarīja Ievu Akurateri par Atmodas laika slavenību pēc leģendārā Brigitas un Andra Ritmaņu dziesmas "Manai tautai" neplānotā izpildījuma festivālā "Liepājas dzintars" 1988.gadā. 

Šomēnes Ieva nosvinēja savu 60. jubileju. Šos nozīmīgos svētkus Ieva atzīmē kopā ar komponistu un laika biedru Juri Kulakovu (kurš dzimis tajā pašā gadā un mēnesī) un ir uzsākuši plašu Latvijas koncertturneju ar nosaukumu: "Gandrīz tautasdziesma". Šis gads ir zīmīgs arī grupai "Pērkons", kura nupat izdevusi jaunu albumu "7-os no rīta", kurā apkopoti gan labi zināmi, jau par folkloru kļuvuši grupas skaņdarbi, kas tomēr nekad nav bijuši izdoti, gan mazāk pazīstami skaņdarbi no TV raidījumiem un teātru izrādēm, gan pavisam jaunas Jura Kulakova dziesmas.
Raidījumā klausīsimies Ievas izvēlētās dziesmas, kas saistās ar dziedātājas pievēršanos mūzikai, iedvesmas avotiem, grupas "Pērkons" darbību un citām tēmām.

Spēlētās dziesmas:

1. Pērkons - 18. novembris
2. Pink Floyd - Brain Damage, Eclipse
3. Haralds Sīmanis - Vēstule smiltīs
4. J. S. Bach - BWV 639
5. Pērkons - Neatvadīsimies