Raidījumā viesosies kino režisors Oskars Rupenheits. Oskars plašākai publikai zināms kā autors "Piens Fest" īsfilmām ("Olimpiskie zēni un trenere", "Musketieri, tubists & Bumbulītis", "Polka balles kurpēs" u.c.), bet šī gada sākumā Oskars ar radošo komandu debitēja pilnmetrāžas kino ar filmu "Kriminālās ekselences fonds", kas nomērķējusi vienā no latviešu kino tukšajām nišām – kriminālkomēdijas žanrā. Neparastu šo filmu Latvijas kontekstā padara arī tas, ka tā tapusi pavisam bez valsts līdzfinansējuma, daļu naudas savācot pūļa finansēšanas kampaņā un piedāvājot iespēju nopirkt lomu filmā. Turklāt divas stundas garajā kinolentē nespēlē neviens profesionāls aktieris. Statistika liecina, ka pirmajos filmas izrādīšanas mēnešos to jau ir noskatījušies 50 000 cilvēku un sākot ar aprīli tā ir skatāma vairāk kā 70 kino izrādīšanas vietās visā Latvijā.

Oskara darbi izceļās ar īpašu noskaņu, kurā apvienota nostaļģija, retro atmosfēra, komēdijas elementi un arī pašmāju estrādes klasiskās kompozīcijas.

Raidījumā mēģināsim noskaidrot Oskara iedvesmas avotus, domas par kino šī brīža statusu Latvijā, un, protams, klausīsimies Oskara izvēlētās dziesmas, kas saistās ar dažādiem viņa dzīves posmiem.

Spēlētās dziesmas:

1. Nora Bumbiere - Atvadas vasarai2. Gabor Szabo - Galatea's Guitar
3. Roy Budd - Get Cart (Carter Takes Train)
4. Donald Byrd - Places And Spaces 
5. Jack Mcduff - The Shadow Of Your Smile