Kas ir blūzs un kāpēc šis mūzikas žanrs ir tik dzīvotspējīgs mūsdienu pasaulē? Tas ne tikai uzglabājas leģendāros ierakstos, bet turpina attīstīties, mainoties paaudzēm. Arī Latvijā, tāpat kā citur pasaulē, notiek blūza festivāli, kas pulcina kopā šī mūzikas virziena piekritējus un radītājus.Spilgtākais pasākums mūsu valstī pašlaik ir "R&B Blues Festival", kas ir Latvijas profesionālākā blūza sastāva mūziķu “Latvian Blues Band” veidots vienas dienas mūzikas festivāls, kas pēc iepriekšējā gada veiksmīgas norises, atkal aicina kvalitatīvas blūza, r&b un soulmūzikas cienītājus uz tikšanos vasaras viducī - 16. jūnijā, Ropažu vēsturiskā parka estrādē. Organizatoru iecere ir veidot mūzikas un dzīvesstila festivālu nobriedušai auditorijai, kas apzinās savu gaumi un izvēlas kvalitatīvu atpūtu.
Šajā pasākumā piedalās gan pašmāju, gan ārzemju mākslinieki- “Best European Blues Band” titula un citu nozīmīgu godalgu ieguvēji - Bonita & The Blues Shacks (Vācija/Dienvidāfrika), viena no labākajām Dānijas blūza apvienībām - Chris Grey & The BLueSpand (Dānija), Boogie Boys (Polija) un pašmāju Swamp Shakers (Latvija), kā arī Latvian Blues Band (Latvija).
Šī jaukā pasākuma rīkotāji viesojas studijā , lai paustu savu viedokli par blūza mūziku mūsdienu Latvijā un par to, kāpēc tik ļoti nepieciešam ir šāds festivāls. Saruna mīsies ar viesu sarūpētu mūziku.
http://www.rbbluesfestival.com