LR6 – Latvijas Universitātes radio NABA studijā pirms uzstāšanās mākslas muzejā “Rīgas Birža” viesosies somu psihedēliskā folka mūziķe Lau Nau, kā arī zviedru brīvās improvizācijas duets, kurā apvienojušās mūziķes Līsa Ulēna un Nīna de Henija. Intervijas sākums plkst. 14.00.

Mūsdienu skandināvu eksperimentālās mūzikas videi piederīgās mūziķes vieno tas, ka viņas ir ieguvušas klasisku muzikālo izglītību, apgūstot klavierspēli, čellu un kompozīciju, tomēr savu muzikālo ceļu turpinājušas, meklējot netradicionālāku skanējumu. Intervijā radio NABA ēterā tiks pārrunātas mūziķu radošās aktualitātes, kā arī skarts jautājums par dzimumu līdztiesību eksperimentālās mūzikas vidē. Interviju tiešraidē vadīs radio NABA ētera personība Māris Skuja (SairaM). Koncerta sākums plkst. 19.00, ieeja bez maksas.

Somu dziedātāja, dziesmu autore un producente Lau Nau jeb Laura Naukarinena ir viena no interesantākajām šī brīža psihedēliskā folka pārstāvēm pasaulē, kā arī kino mūzikas komponiste, kuras skaņu pasauli veido trausla, spektrāla citādība. Mūziķe darbojas arī somu psihedēliskā folka un improvizācijas grupās “Avarus” un “Kiila”.

Līsa Ulēna ir Korejā dzimusi pianiste un komponiste, kura dzīvo un strādā Stokholmā. Pēc Stokholmas Karaliskās mūzikas akadēmijas absolvēšanas talantīgā mūziķe veltījusi sevi brīvajai improvizācijai, kā arī mūsdienu klasiskajai un eksperimentālajai mūzikai. Kontrabasiste Nīna de Henija darbojas Zviedrijas brīvās improvizācijas pasaulē. Līdzās solo priekšnesumiem un albumu sērijai, duets ar Līsu Ulēnu ir viens no viņas ilgstošākajiem projektiem. Māksliniece uzaugusi Šveicē un studējusi Jaunanglijas konservatorijā Bostonā, turpinot mācības Gēteborgas konservatorijā, kur ieguvusi solistes diplomu. Talantīgās mūziķes izdotie albumi vairākas reizes nominēti Zviedrijas džeza mūzikas balvai un 2012. gadā viņa saņēmusi gada džeza mūziķes titulu.

Koncerts “Skaņas reformācija” aizsāk biedrības “Skaņu mežs” sadarbībā ar Kulturkontakt Nord organizēto koncertsēriju “Ziemeļnieces eksperimentālajā mūzikā”, kas ilgs visu 2017. gadu un iepazīstinās ar izcilām Ziemeļvalstu mūziķēm, tostarp no Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas un Somijas.