Sarunu cikla “Dziesmusvētku tīklos” veidotājs, sociologs Jānis Daugavietis kopā ar scenogrāfu un režisoru Reini Suhanovu un perkusiju mākslinieku Nilu Īli un grupu “Kanisaifa”

Sarunu cikls “Dziesmusvētku tīklos” tiek veidots sadarbībā ar LU Kultūras centru un to vada sociologs Jānis Daugavietis. Raidījums piedāvās klausītājiem diskusiju, kurā būs aicināti dažādi viesi - gan Dziesmu un deju svētku kopienu pārstāvji (diriģenti, komponisti, folkloras speciālisti), gan pētnieki un citu jomu profesionāļi (ierēdņi, politiķi, uzņēmēji). Sarunā brīvā formātā  pētīs un vētīs Dziesmu un deju svētku kustību, skatot to caur savu pieredzes prizmu no zinātnes, ikdienas, svētku un citiem rakursiem. Katrā raidījuma reizē uzmanības lokā būs cita tēma – problēma, kuru viesi ar vadītāja palīdzību mēģinās šķetināt. 

Šoreiz raidījuma speciālizlaidums no Sabiedrisko mediju Svētku studijas, kur uz sarunu viesosies scenogrāfs un režisors Reinis Suhanovs un perskusionists Nils Īle. Bet no plkst. 18.30 būs dzirdama Nila Īles vadītās pasaules mūzikas apvienības “Kanisaifa” koncertprogramma. “Kanisaifa” ir radoša platforma draugiem un domubiedriem, kurus vieno meklējumi pēc brīvības, spēka un dzīves esences.

Piecus darba dienu vakarus no 3. līdz 7. jūlijam Latvijas Radio 6 - LU Radio NABA raidīs tiešraidē īpašu programmu no Sabiedrisko mediju Svētku studijas, Esplanādē. Tā svētku laikā kļūs par vienotu platformu Latvijas Radio, Latvijas Televīzijas un LSM.lv.  Sarunām, reportāžām, koncertiem un svētku dalībnieku priekšnesumiem, tā ne tikai ļaus klausītājiem pilnīgāk sajust svētku atmosfēru, bet arī būs vēl viena tikšanās vieta dalībniekiem un apmeklētājiem.

Radio NABA svētku studijas norisēm sekot līdzi būs iespējams Radio NABA FM 95,8 programmā, interneta tiešraidē un sociālo mediju kontos - Facebook un Instagram.

Tāpat tiešraidē no Svētku studijas Esplanādē vairāku dienu garumā skanēs gan Latvijas Radio 5 – Pieci.lv Rīta radio, gan dažādi LR1, LR2, LR3 un LR4 raidījumi. Gandrīz visu Svētku studijā notiekošo, kā arī Latvijas Radio raidītos svētku koncertus būs iespējams klausīties vienuviet – interneta radio kanālā “Svētku studija”, kas būs pieejams Latvijas Radio mobilajā lietotnē un internetā