Dziesmu un deju svētku ietvaros, piecus darba dienas vakarus Radio NABA ēterā varēs dzirdēt dažādu raidījumu speciālizlaidumus no Latvijas Radio Dziesmu un deju svētku brīvdabas studijas pie Brīvības pieminekļa.

Pastaliņu domnīca. Raidījuma "Fono-grāfs" speciālizlaidums būs veltīts svētku apģērba elementam - pastalām un to vēsturiskajai, etnogrāfiskajai, simboliskajai, politiskajai u.c. nozīmei. Paredzēta arī dažādu jomu pārstāvju dalība, kuri mums ļaus saprast šī priekšmeta - pastalu - dažādus jēgas aspektus. Raidījumā tiks aplūkoti jautājumi: kāda ir pastalu vēsturiskā izcelsme? Kāpēc latvieši tās valkāja un valkā arī šobrīd - Dziesmu un Deju svētkos? Kādas izmainās ar šo apģērba elementu ir notikušas laika gaitā? Vai pastalas vieno vai šķir?

Radio NABA Dziesmu un deju svētku speciālizlaidumu programma:

Pirmdiena, 2.06., plkst. 18.00 Jēkabs Nīmanis ar akadēmiskās mūzikas raidījuma "Otrais sniegs" speciālizlaidumu. Īpašie viesi - klarnešu kvartets "Quattro Differente".
Otrdiena, 3.06., plkst. 18.00 raidījums "Bitīt matos" apskatīs alternatīvos Dziesmu svētku repertuārus.
Trešdiena, 4.05. plkst. 18.00 raidījums "Nabarīts" piedāvās Dziesmu un deju svētku tehnoloģiju un humora stundu kopā ar Ahhhti un Kozmenu.
Ceturtdiena, 5.05. plkst. 18.00 vēsturiskās fantāzijas raidījumā "Vēsturiskā fantāzija. Fono-Grāfs" filozofi šķetinās mūsdienu pastaliņu problemātiku.
Piektdiena, 6.06. plkst. 17.00 divu stundu garumā Roberts Gobziņš "ZB uz mono" dekonstruēs Dziesmu un deju svētkos dzirdamas skaņas savos skaņu eksperimentos.