Sveicieni beidzot pienākušajā decembrī! Ziemassvētku un Jaungada laiku mēdz saukt arī par ‘gaidīšanas laiku’, bet ko tad mēs gaidām? Kad dienas kļūs garākas, kalsim plānus jaunajam gadam, gūsim jaunas zināšanas un kopumā – spožāku nākotni. Par to šodien parūpējusies “Studentu pieturas” komanda ar raidījumu, kas ļaus ieskatīties un uzzināt vairāk par studentijas akadēmiskajām aizkulisēm un skatiem uz iespējamo nākotni.

Šodien raidījumā pie mums viesosies Mārtiņš Brencis, LU Absolventu kluba valdes priekšsēdētājs, lai pastāstītu par Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra būvniecību un ieskicētu tā lielo izaicinājumu – “Torņakalna krūmāju pārvērst dzīvīgā akadēmiskajā centrā, kas būs piemērots gan studentiem, gan visiem apkaimes iedzīvotājiem”. Tas būs neliels ieskats jau 6. decembra vakarā plānotajā diskusijā “Universitātes nākotne Torņakalna krūmājā” Zinātņu mājā!

Pēc tam parunāsim par pārmaiņām augstākajā izglītībā – vai tādas būs un kādas? Pie mums ciemos Anna Kricka no Latvijas Studentu apvienības, kas mums pastāstīs, kāds ir Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvājums augstākās izglītības finansēšanas izmaiņām Latvijā. Tas var ietekmēt katru, kas kādreiz vēlētos studēt, tādēļ ieklausies un uzzini, kas slēpjas aiz skaļiem ziņu virsrakstiem un kā plānots padarīt izglītību pieejamāku un kvalitatīvāku.

Noslēgumā parunāsim ar Latvijas Studentu-ekspertu tīkla koordinatori Alisi Prancāni. Bieži vien šķiet, ka students un eksperts ir oksimorons, bet te nu mēs esam, un Alise paskaidros, kādu nozīmīgu lomu studenti spēlē izglītības kvalitātes novērtēšanā, un kā aiz katras veiksmīgas studiju programmas slēpjas arī studentu darbs. Kas tad ir students-eksperts un kā par tādu var kļūt? To noskaidrosim ēterā jau šodien.

Raidījumu vada Elīna Krēmere, Santa Katrīna Meikališa, Aleksandra Moskaļenko.