Aprīlis plaukst jau pilnā sparā, tikmēr “Studentu pietura” klausītājiem sagatavojusi aizraujošu tēmu klāstu, ar kurām aizvadīt nākamo stundu.

Iesākumā studijā aicināsim Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes studentu atbalsta biedrību “Ģeogrāfu mafija”, kuras pārstāvji Krišjānis Ralfs Veinbergs un Hugo Huberts Puriņš iepazīstinās ar fakultātes tradicionālo laivu braucienu – Ģeoralliju. Tas ir jau 77. Ģeorallijs, kurš šogad norisināsies pa Omuļupi no 11. līdz 14. aprīlim. Vairāk par braucienu, kartes un pieteikšanos meklē geografumafija.lv.

Turpinājumā viesosies Rūdolfs Golubovs, kurš kopā ar komandu “ReCyclone” attīstīja biznesa ideju pārstrādāt tekstila atkritumus skaņu izolējošos akustiskos dizaina paneļos. LU Biznesa inkubatora pirmsinkubācijas programmā “ReCyclone” tika izvēlēta kā viena no labākajām idejām un saņēma 2000 eiro lielu naudas grantu. Rūdolfs iepazīstinās ar pieredzi Biznesa inkubatorā un sava produkta izveides stāstu.

Ir sākusies pieteikšanās pasākumam “Studenta kurpēs”! Skolēni tiek aicināti pielaikot studijas un pavadīt dienu Latvijas Universitātē, piedaloties lekcijās, semināros, praktiskajos un laboratorijas darbos, lai pēc vidusskolas absolvēšanas spētu pieņemt pārdomātu lēmumu par savu studiju programmu un fakultāti. Par to, kāda pieredze tā ir no studentu puses, pastāstīs Lora Grauda, LU SZF studente, kuras kurpēs pagājušajā gadā iekāpa vidusskolēni. Skolēniem pieteikšanās ir no 8. līdz 14. aprīlim, taču studenti var pieteikties izrādīt mācības līdz 19. aprīlim; sīkāka informācija: lu.lv/par-mums/lu-mediji/zinas/zina/t/83624.

Raidījumu vada Elīna Krēmere, Krista Kīna un Elizabete Dzalbe.