Kamēr Latviju priecē atkusnis un atskaite līdz Ziemassvētkiem pavisam drīz būs skaitāma uz vienas rokas pirkstiem, laiks “Studentu pieturas” priekšpēdējam šī gada raidījumam, kur apspriedīsim dažādas dabaszinātņu aktualitātes.

Raidījuma sākumā studijā viesosies Jānis Virbulis, Latvijas Univeristātes (LU) Skaitliskās modelēšanas institūta(SMI) vadošais pētnieks, kurš pastāstīs par izstrādāto īpašo “drošas telpas sistēmu”, ar kuru iespējams noteikt un samazināt vīrusu infekcijas risku iekštelpās. Vairāk informācijas par sistēmas izstrādes procesu, tās īpašībām un turpmāko attīstību pieejama: lu.lv/par-mums/lu-drošas-telpas-sistema.

Turpinājumā “IGEM Latvia-Riga 2023” komandas pārstāves, Latvijas Universitātes un Rīgas tehniskās universitātes apvienotās programmas “Biotehnoloģijas un bioinženierija” studentes Alise Anna Strīpniece-Jekimova un Kristīne Kramēna dalīsies ar neseno pieredzi pasaules lielākajās sacensībās sintētiskās bioloģijas jomā, kur Latvijas studentu komanda saņēma zelta pakāpi par paveikto darbu projekta ietvaros. Tāpat būs iespēja uzzināt vairāk par komandas turpmākajiem projektiem un pasākumiem. “IGEM Latvia-Riga 2023” piedzīvojumiem iespējams sekot līdzi viņu instagram kontā @igemlv. Vairāk informācijas par komandas
panākumiem pieejama: labsoflatvia.com/igem-latvia-riga2023.

Noslēgumā ar Katrīnu Landratovu, LU ģeogrāfijas fakultātes jeb ģeogrāfu mafijas pašpārvaldes biedri un sociālā virziena vadītāju, runāsim par pavisam nesen atzīmēto ģeogrāfijas fakultātes 79.dzimšanas dienu un ģodienām veltīto avīzi “Ģeovēstis”, kā arī izvirzītajām gada nominācijām, piemēram, “Ģeovīrs” un “Ģeosieva”.

Gatavojies audiālam ceļojumam zināšanu pasaulē, klausies radio NABA!

Raidījumu vada Elīna Krēmere, Kristīne Leskinoviča, Alise Zālīte.