Janvāris jau straujiem soļiem tuvojās noslēgumam un tikpat strauji tiek kārtoti arī pēdējie eksāmeni šajā sesijā. Lai gan jāatzīst, ka noslēdzoties vienam posmam, vienmēr sākas nākamais!

Šīsdienas raidījumā mēs runāsim par projektu “Autorskola”. Projekta pirmajā posmā tika izstrādāta izglītojoša platforma www.autorskola.lv, lai skolotājiem un skolēniem būtu iespēja uzzināt vairāk par intelektuālo īpašumu un tā aizsardzības iespējām.

Šobrīd projektā “Autorskola” norisinās jau otrais posms – “Mācām nākotnes skolotājus”, kurā tiks runāts par autortiesībam un blakustiesībām, kā arī metodisko materiālu izstrādi saistībā ar šīm tēmām. Projekts paredzēts, lai piesaistītu pedagoģijas un radošo industriju studentus, rast inovatīvus risinājumus, kā informāciju par autortiesībām un blakustiesībām nodot tālāk.

Pirmā studijā viesosies Latvijas izpildītāju un producentu apvienības jeb "LaIPA" izpilddirektore un izglītojošās iniciatīvas “Autorskola” veidotāja Liena Edvardsa, kura plašāk pastāstīs par projekta mērķi un tā norisi. Vairāk informācijas par projektu pieejams šeit.

Raidījuma turpinājumā runāsim ar Autortiesību un komunicēšanas konsultāciju aģentūras/Latvijas autoru apvienības prezidentu un Latvijas Radio 5 direktoru Kārli Kazāku, kā informāciju par autortiesībām un blakustiesībām iekļaut vispārizglītojošo skolu mācību programmās.

Raidījuma noslēgumā studijā viesosies žurnālists, kritiķis, mediju eksperts un mūziķis Jānis Žilde. Jānis dalīsies ar savu personīgo pieredzi kā zināšanas par autortiesībām, blakustiesībām un kopumā intelektuālo īpašumu ir palīdzējušas viņa karjerā.

“Dīvaini gan, cik daudz tev ir jāuzzina, lai apzinātos, cik maz tev ir zināms...”

Pieslēdzies raidījumam un uzzini vairāk kopā ar Radio NABA!

Raidījumu vada Elīna Krēmere, Daina Blūma un Agnese Kļaviņa.