Māksliniece Anitra Bērziņa visbiežāk un galvenokārt strādā glezniecībā, kaut gan rada izmantojot dažādus materiālus un mākslas veidus, piemēram, stikls, keramika un grafika. 

Bērziņas daiļradē varam sastapt gan ainaviskus motīvus un figurālas kompozīcijas, tomēr arvien biežāk autores izteiksmes veidu var raksturot kā abstraktu vai nosacītu, kurā atsevišķi sirreālistiski vai reāli elementi mijas ar krāsas un laukuma kompozicionālo saspēli.

Anitra Bērziņa absolvējusi glezniecības nodaļu Latvijas Mākslas akadēmijā (uzsākusi studijas stikla nodaļā). Vienpadsmit gadus vadījusi mākslas galeriju T/C  “Sky&More”, vēlāk “Galleria Riga”. 2022.gadā veidojusi scenogrāfiju koncertuzvedumam “Valentīns Skulme 100 vēstulēs” (režisors Kārlis Anitens), kas tika rādīta Mālpilī.

Anitras Bērziņas personālizstāde “Tukšums. Bedre” skatāma Žaņa Lipkes memoriālā līdz 2022.gada septembra beigām. Tā tika atklāta 5.jūlijā ar diskusiju par tukšuma fenomenu kultūrā, ko vadīja kultūras pētnieks Deniss Hanovs.

Raidījumu vada Ieva Nagliņa.

Raidījums "Subjektīvie mērījumi" par mākslas izziņu skan LR6 LU radio NABA 95,8 FM pl. 17.00-18.00 katru otro ceturtdienu.

Raidījums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.