Artūrs Bērziņš biezā “heavy metal” un “gotu” subkultūras estētikas mērcē veido distopiskus stāstus par romantiskām attiecībām, nāves neizbēgamību un pārdzimšanu, cilvēka iekšējām pretrunām, kā arī savas vietas meklējumiem un atradumiem mūsdienu sarežģītajās sociālajās sistēmās , dāsni pievienojot prerafaelītu, neoklasicisma, kiča un plašu citu kultūru atsauču elementu devas.

Artūrs gan saaudzē, gan konfrontē mitoloģijas, estetizēta ķermeņa kultu, rituālus, tabu pārkāpšanu un citus apziņas, zemapziņas kairinošus, provokatīvus tematus.

Artūra darbi nevienu neatstāj vienaldzīgu. Konservatīvāki skatītāji ir neizpratnē un šokēti par tautisku “svētumu” zaimošanu, taču dziedātāja Bilija Eiliša (Billie Eilish) NME mūzikas balvas 2020 apbalvošanas ceremonijā, saņemot trofeju par gada labāko dziesmu "Bad Guy", ir uzvilkusi T-kreklu ar viņa veidotu mākslas darbu mūziķu apvienībai "Cradle Of Filth". Savukārt mākslas teorētiķi diskrēti jūsmo par tematisko un estētisko daudzslāņainību un reizē lielu tiešumu dažādos medijos veidotajos darbos - glezniecībā, zīmējumā, rastra grafikā, videospēlēs, lielformāta fotoinscenējumos, objektos, asamblāžās, mūzikas video, performancēs un scenogrāfijā.

2022. gada sākumā izdevniecība "Zvaigzne ABC" izdevusi Artūra Bērziņa grāmatu "Tēla dialektika", kur iekļautas mākslinieka  spilgtāko darbu reprodukcijas no pēdējo divdesmit gadu mākslinieciskās darbības.

Vairāk informācija par mākslinieku berzinsh.lv/lv

Raidījumu vada Ieva Saulīte.

Raidījums "Subjektīvie mērījumi" par mākslas izziņu skan LR6 LU radio NABA 95,8 FM pl. 17.00-18.00 katru otro ceturtdienu.

Raidījums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.