Daniela Vētra ir performanču māksliniece, taču viņa aktīvi paplašina žanra robežas. Darbos tiek pārdefinētas ķermeņa spēju robežas, iesaistīta skaņa, video, tehnoloģijas, telpa, krāsa, gaisma, dažādas materialitātes, objekti, kostīmi, īpaši veidota scenogrāfija, citi aktieri un skatītāji kā aktīvi dalībnieki un notikuma līdzveidotāji. Visi elementu orķestris veido “totālu mākslas darbu (gesammtkunstwerk)”.

Danielas biogrāfiskie un performatīvie stāsti ir par pieaugšanu, sevis saprašanu un brīvību vispilnīgākajā nozīmē. Autores performances ir aktīvi komentāri par to, kā eksistenci ietekmē politiski notikumi, fiziski un verbāli vardarbīgi iebrukumi personiskajā un intīmajā dzīves telpā. Jaunākais darbs - multimediju izstāde “Declaration of Independence” ir dziļi personiskā pieredzē balstīts, distopisks un posthumānā estētikā veidots komentārs par sievietes ķermeņa nepiederēšanu sev, un to, kā sabiedrība kā pašpasludināts īpašnieks nekautrīgi tiecas to izmantot savā labā.

Daniela Vētra septiņus gadus studējusi klasisko baletu, absolvējusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas apģērbu dizaina programmu un ieguvusi bakalaura grādu laikmetīgā cirka mākslā L’Escola de Circ Rogelio Rivel Barselonā kā arī apmeklējusi Performances mākslas kursu Latvijas Performances mākslas centrā. Darbi ir radīti un izstādīti Latvijā, Spānijā, Nīderlandē, Somijā, Gruzijā un Igaunijā.

Izstāde “Declaration of Independence (Neatkarības deklarācija)” skatāma Rīgas Mākslas telpā Kungu ielā 3 līdz 21.maijam.

17. un 19. aprīlī notiks mākslinieces režisēta izrāde pēc britu dramaturga Adama Donena lugas motīviem.

Vairāk par izstādi:

makslastelpa.riga.lv/Aktualas-izstades

instagram.com/declarationofindependence_art

Raidījumā atskaņotā mūzika:

Audiofragments no performances “Man arī būtu bail” https://vimeo.com/638601427
m.a.t.a.d.a.t.a. - Imitation of Power
Tune-Yards - Bizness
The Raveonettes - Boys Who Rape (Should All Be Destroyed)

Raidījumu vada Ieva Saulīte.

Raidījums "Subjektīvie mērījumi" par mākslas izziņu skan LR6 LU radio NABA 95,8 FM pl. 17.00-18.00 katru otro ceturtdienu.

Raidījums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.