Neatkarīgā komiksu izdevniecība” kuš!” ir dibināta 2007.gadā. “kuš!” izdevumi mērķtiecīgi iepazīstina Latvijas publiku ar ārvalstu autoriem un pakāpeniski audzē ap sevi vietējo mākslinieku loku. Anetes Meleces, Oskara Pavlovska, Mārtiņa Zuša, Maijas Kurševas, Ingrīdas Pičukānes, Reiņa Pētersona un citu autoru darbi nu jau kļuvuši ikoniski un iedvesmo jauno mākslinieku paaudzi. Tas, ka komiksu kultūra Latvijā ir salīdzinoši jauna, ja neskaita izdevniecības Egmont izdotos Donalda Daka un Mikipeles komiksus, vai atsevišķu avīžu vai žurnālu rubriku komiskas ilustrācijas, ir auglīga augsne neordināriem, unikāliem un avangardiskiem vizuālajiem stāstiem un izteiksmes līdzekļu meklējumiem.

2022. ir jubilejas gads. Latvijas komiksu izdevniecība “kuš!” atzīmē spuraina tīņa 15 gadu vecumu ar 45. “š!”izdevumu “Rebel Rebel” un izstādēm Rīgā un Kuldīgā. Izstādēs piedalās vietējie un starptautiskie mākslinieki, kuri ar "kuš!" sadarbojas vairāku gadu garumā, vai arī pavisam nesen. Izstādē piedalās: Disa Valandere (Zviedrija), Indre Svirplīte (Lietuva), Samplerman (Francija), Tara Būta (ASV), Anna Malicka (Latvija), Mārtiņš Zutis (Latvija), Zodi Burke (ASV). Izstāde pēc norises galerijā LOW ceļos uz Kuldīgu, kur tā no 21. oktobra līdz 23. decembrim tiks izrādīta Kuldīgas Mākslas namā.

“kuš!” vadītājs, kurators, redaktors Dāvids Šilters (David Schilter) ir dzimis Šveicē, studējis jurisprudenci, taču Baltijas valstis iemīlējis Erasmus studiju apmaiņas programmas laikā Lietuvā 2005.gadā, un no 2006.gada dzīvo Latvijā.

Mārtiņš Zutis absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļas maģistrantūru, šobrīd turpina studijas Latvijas Mākslas akadēmijas profesionālajā doktorantūrā, ilustrē grāmatas, piedalās izstādēs un viņa komiksi regulāri tiek publicēti „kuš!” izdevumos.

Vairāk informācijas par “kuš!” komikss.lv un @kushkomikss.

Vairāk informācijas par Mārtiņu Zuti martinszutis.lv un @zartins.mutis.

Raidījumu vada Ieva Saulīte.

Raidījums "Subjektīvie mērījumi" par mākslas izziņu skan LR6 LU radio NABA 95,8 FM pl. 17.00-18.00 katru otro ceturtdienu.

Raidījums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.