Elīna Semane ir māksliniece, fotogrāfe, kura ar saviem darbiem drosmīgi runā par ikdienā tuvām, taču bieži neērtām tēmām, pārliecinoši izmantojot provokāciju kā domāšanu izaicinošu izteiksmes līdzekli.

Šogad Elīna ir  starptautiskā fotogrāfijai veltītā festivāla Rīgas Fotomēnesis kuratore. Festivāla pirmais notikums bija Elīnas izstādes "Mic Drop" atklāšana kultūrvietā "Masa" Alauksta ielā 7a. Izstāde skatāma līdz 22.jūnijam.

Festivāla šī gada tēma ir “Dekadence”. Festivāla dalībnieki ar saviem darbiem aicina nevis ļauties iemidzinošām estētiskās mākslas baudām, bet pārdomāt par to, kas notiek ar mums, un kurp mēs kā sabiedrība ejam. Izstādēs skatāmi tieši, brutāli, neracionāli, izaicinoši, sarkastiski, atskurbinoši dažādos medijus veidoti vietējo un ārvalstu autoru darbi, atsedzot "dekadences" jēdziena šķautnes un saistību ar šī brīža aktuālajiem notikumiem - pandēmiju, politisko populismu, karu Ukrainā, kas mūsu acu priekšā krasi maina sabiedrības vērtību sistēmu. 

Vairāk par festivālu rigasfotomenesis.lv

Raidījumu vada Ieva Saulīte

Raidījums "Subjektīvie mērījumi" par mākslas izziņu skan LR6 LU radio NABA 95,8 FM pl. 17.00-18.00 katru otro ceturtdienu.

Raidījums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.