Māksliniece Hanele Zane Putniņa konsekventi strādā grafikas medijā un konkrēti linogriezuma tehnikā. Autores rokraksts spilgti ierakstās kopējā mākslas ainā ar linogriezumam raksturīgo estētiku - dažāda biezuma līniju ritmu “triepieni”, kas, mainot virzienu un raksturu, izaudzē vizuālu stāstu. Putniņa labprāt strādā ar liela formāta klišejām. Veido arī grāmatas, lielākā no tām “Smurgulis un Īscaurule” izdota 2012. gadā.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Kupola zālē skatāma Haneles Zanes Putniņas personālizstāde “Eksponāts pēc apraksta”, kuratore Līna Birzaka-Priekule. Tur skatāma Haneles jaunākā linogriezumu sērija, kas vedina apcerēt to, kas ir mākslas interpretācija un kādam mērķim tā kalpo. Idejas avots ir darbu apraksti Latvijas Nacionālā mākslas muzeja 20. gadsimta 2. puses – 21. gadsimta glezniecības kolekcijas zinātniskā apraksta kartītes. Māksliniecei šie teksti kļuva par recepti jaunas kompozīcijas un interpretācijas veidošanai. Oriģinālo krājuma priekšmetu māksliniece darba tapšanas laikā neapskatīja, tikai izlasot tekstu, acu priekšā ieraudzīto kompozīciju iespējami burtiskāk pārnesa linogriezuma zīmējumā. Par izstādi tapusi arī grāmata, kas ir ekskluzīvs izdevums, tapis vien dažos eksemplāros.

Izstāde “Eksponāts pēc apraksta” skatāma līdz 2023. gada 13. augustam, un šī gada 2. ceturksnī tika nominēta Purvīša balvai 2025.

Raidījumu vada Ieva Nagliņa.

Raidījums "Subjektīvie mērījumi" par mākslas izziņu skan LR6 LU radio NABA 95,8 FM pl. 17.00-18.00 katru otro ceturtdienu.

Raidījums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Sīkāka informācija par izstādi.