Hloja Akritaki (Chloe Akrithaki) ir grieķu māksliniece, fotogrāfe un kuratore, tostarp pārvalda un popularizē sava tēva, grieķu mākslinieka Alekša Akritaki (Alexis Akrithaki) radošo mantojumu. Dzimusi Berlīnē 1969.gadā, bērnību pavadījusi starp Atēnām un Berlīni, studiju gados pārcēlusies atpakaļ uz Berlīni studēt mediju dizainu ar specializāciju fotogrāfijā. Veido projektus un piedalās izstādēs Grieķijā un ārvalstīs. 

Savos darbos, fotogrāfiju sērijās autore apvieno dubulto ekspozīciju, kolāžu, oriģinālzīmējumus, tekstus, lai attēlotu laika un telpas attiecības visbiežāk urbānā vidē. Savukārt šobrīd veido darbu ciklu, kurā māksliniece dokumentē, apzina Grieķijas māksliniekus viņu darbnīcās, meklējot atbildes uz jautājumiem – kas māksliniekiem liek nodarbties ar mākslu un kas ir māksla? Daļu no sastaptajiem māksliniekiem Hloja ir aicinājusi piedalīties Grieķijas - Latvijas diplomātisko attiecību simtgadei veltītā izstādē “Vai tas ir svarīgi?/ “Does it Matter?”, kas mākslas centrā Noass skatāma līdz 1. jūlijam.

Raidījumu vada Ieva Saulīte.

Vairāk par izstādi "Vai tas ir svarīgi?"

Raidījums "Subjektīvie mērījumi" par mākslas izziņu skan LR6 LU radio NABA 95,8 FM pl. 17.00-18.00 katru otro ceturtdienu.

Raidījums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.