Imants Vecozols (1933) ir viens no izcilākajiem latviešu gleznotājiem. Lai gan uzskatāms par klasiskās glezniecības skolas pārstāvi un jau aizvadīts radošais darbs septiņdesmit gadu garumā, joprojām turpina aktīvi strādāt. Pirmā asociācija ar mākslinieka daiļradi ir klusā daba, bet autora rokai pieder arī daudzfigūru kompozīcijas, portreti un ainavas. Tipiskākās rokraksta iezīmes ir slāņains triepiens un monohroma krāsu gamma ar niansēti smalkām tonālajām attiecībām. Uzmanības centrā ir viens vai vairāki priekšmeti, kas dažkārt tiek abstrahēti līdz vispārīgam tēlam. Savukārt pēdējo gadu darbos vērojami arvien dramatiskāki krāsu kontrasti, ekspresīvāks triepiens un dinamiskākas kompozīcijas.

Ciklā “Paaudze” Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā līdz 2023. gada 23. jūlijam skatāma Imanta Vecozola personālizstāde “Gaismas laušana”, kuratore Agnese Zviedre. Izstāde veido gan retrospektīvu atskatu uz dažādiem autora daiļrades posmiem, gan piedāvā jaunākos darbus, kas tapuši globālo notikumu ietekmē un ataino kara tēmu.

Imants Vecozols 1954. gadā absolvēja Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu, savukārt 1960. gadā Latvijas PSRS Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu, izstādēs piedalās kopš 1958. gada. Ilggadējs pasniedzējs Latvijas Mākslas akadēmijā. Glezniecībā autors izmanto vairākas tehnikas – eļļu, temperu, akvareli, pasteli un kolāžu.

Raidījumu vada Ieva Nagliņa.

Raidījums "Subjektīvie mērījumi" par mākslas izziņu skan LR6 LU radio NABA 95,8 FM pl. 17.00-18.00 katru otro ceturtdienu.

Raidījums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.