Jānis Straupe strādā gan dizaina, gan mākslas laukā, tomēr starp šīm jomām novelkot robežu. Viņa mākslas darbiem piemīt vēriens un skrupuloza detaļu precizitāte - fundamentāli amatnieciskās meistarības pamati apvienojumā ar skaidri noformulētu un rūpīgi izauklētu ideju. Minimālistiski tīrās formas ir ne vien vizuāli izteiksmīgas, bet emocionāli nospriegotas. Darbu ideja, maksimāli attīrīta no lieka stāstošuma, ietver gan konceptuālu un sociālu, gan nereti asprātīgu saturu. Galvenais darbu materiāls ir koks, kas tiek kombinēts ar metālu un citiem konstrukcijai nepieciešamiem palīgmateriāliem.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā līdz 2023. gada 26. martam skatāma Jāņa Straupes personālizstāde “Ne-lietas”. Izstāde izlases veidā apkopo autora pēdējo divdesmit gadu radošos darbus: no jaunākajiem, iepriekš neizstādītiem, darbiem, līdz vērienīgiem skulpturāliem, kinētiskiem objektiem un darbu skicēm. Tostarp objekts “Pašizolācijas krēsls” ir interaktīvs, savukārt, lielākais izstādes eksponāts “Svārsts” ietver sarežģītus inženiertehniskos risinājumus.

Raidījumu vada Ieva Nagliņa.

Raidījums "Subjektīvie mērījumi" par mākslas izziņu skan LR6 LU radio NABA 95,8 FM pl. 17.00-18.00 katru otro ceturtdienu.

Raidījums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.